Hulajnogi elektryczne, szczególnie te na wynajem to temat drażliwy, szczególnie dla mieszkańców Gdańska. To za sprawą wielu sytuacji, w których źle zaparkowane jednoślady blokują ciągi piesze, czy rowerowe zagrażając bezpieczeństwu. Źle pozostawione hulajnogi są również dużym niebezpieczeństwem dla osób niewidomych i niedowidzących.
Kolejne obawy wśród mieszkańców budzi styl jazdy kierujących hulajnogami - szczególnie tymi prywatnymi, które nierzadko są modyfikowane i mogą rozwijać zawrotne prędkości. W Śródmieściu już od zeszłego roku wynajmowane hulajnogi elektryczne "zwalniają" z 20km/h do 12km/h.
[news:1162483]
Blokada nie teoretyczna, a praktyczna
Z uwagi na odbywający się Jarmark św. Dominika, ruch pieszy w Śródmieściu jest bardzo wzmożony. Organizatorzy imprezy wraz z urzędnikami i operatorami wypożyczalni hulajnóg weszli we współpracę, której efektem jest blokada wjazdu na jarmarkowe uliczki podczas trwania imprezy - do 14 sierpnia.[news:1330421]
Automatycznie, po wjeździe w "zakazaną" strefę hulajnoga zatrzyma się, a użytkownik dostanie stosowny komunikat w aplikacji. Dopiero po wyjeździe ze strefy jarmarkowej można kontynuować jazdę hulajnogą.
Tak wyglądają śródmiejskie, zablokowane strefy u różnych operatorów hulajnóg
Co ciekawe miasto apeluje do operatorów hulajnóg o wprowadzenie całkowitego poruszania się po ul. Długiej, Długim Targu, Piwnej i Chlebnickiej. Nie wiadomo jednak, jakie będą efekty takich apeli.
[news:1168282]
Obecni trwa jednak szczególna walka z nieprzepisowym parkowaniem hulajnóg. Straż Miejska stara się reagować na bieżąco, jednak nie zawsze ma taką możliwość. Za nieprawidłowe pozostawienie hulajnogi grozi kara w wysokości 100zł.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.