Po remoncie do dyspozycji osób w kryzysie bezdomności jest 19 pokoi z funkcją sypialnianą. Daje to łącznie ponad 70 miejsc noclegowych. Większość pomieszczeń to pokoje 4 osobowe. Jeden dwuosobowy pokój został przystosowany dla osób z niepełnosprawnością. To pomieszczenie o odpowiedniej wielkości umożliwiającej swobodne poruszanie się na wózku. Jest też osobna łazienka z toaletą wyposażoną w system przywoławczy.
W wyremontowanym budynku znajduje się też kuchnia, w której znajdziemy wszystkie potrzebne sprzęty do przygotowania własnych posiłków przez użytkowników. Pojawiła się również przestronna jadalnia połączona z przestrzenią wypoczynkową. Znajdzie się tam strefa telewizyjna i biblioteka. W świetlicy przygotowano natomiast stanowisko komputerowe.
Remont obiektu pozwolił na wygospodarowanie miejsca, które umożliwi przeprowadzanie treningów rehabilitacyjnych.
Osobom potrzebującym w obiekcie zapewniane są posiłki, odzież uzyskana z darów, a także udzielana jest pomoc w załatwieniu formalności.
- Z pełną dumą pokazujemy placówkę, która jest gotowa na przyjęcie osób w kryzysie bezdomności, nie po to, żeby ich tutaj trzymać, ale po to, by ich motywować do zmiany swoich postaw, do tego, żeby wyszli z kryzysu – mówi Wojciech Bystry, prezes Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta.
W Gdańsku jest 11 placówek, które świadczą pomoc osobom w kryzysie bezdomności. Mają różny charakter, są to m.in. schroniska, noclegownie, ogrzewalnia czy domy samotnej matki. Łącznie jest tam dostępnych ok. 600 miejsc, a szacuje się, że w Gdańsku bezdomnych jest około 800 osób. Pozostali żyją w miejscach niemieszkalnych lub na ulicach.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.