Do udziału w III edycji konkursu grantowego „Busole” zgłoszono 19 projektów. O pieniądze z konkursu starały się organizacje pozarządowe, szkoły i przedszkola, których projekty dotyczą integracji społecznej, ochrony środowiska i edukacji.
Baltic Hub na nagrody przeznaczył łącznie 250 tysięcy złotych, które zostaną podzielone na 7 zwycięskich projektów. Według regulaminu żaden z nich nie mógł przekraczać kwoty 36 tysięcy złotych.
- Wybór projektów był niełatwy, ponieważ każdy z nich wnosił istotną wartość do lokalnej społeczności, jednak kapituła musiała wybrać siedem z nich. Liczmy na to, że wybrane projekty wprowadzą pozytywne zmiany i znacząco poprawią codzienne życie mieszkańców sąsiednich dzielnic, które są nam tak bliskie – mówił dla gdansk.pl Charles Baker, dyrektor generalny Baltic Hub.
Kto skorzysta z projektów?
Zwycięskie projekty będą realizowane w trzech gdańskich dzielnicach. Wśród nich znalazła się Przeróbka, Stogi oraz Krakowiec-Górki Zachodnie.
Zwycięskie projekty w „Busole”:
- „Cyfrowy świat seniora” to projektu zaproponowany przez Dom Pomocy Społecznej „Ostoja”. Projekt ma na celu organizację zajęć dla seniorów, których celem będzie zapobieganie ich cyfrowemu wykluczeniu.
- Projekt „Bezpieczne Wody Stogów” zgłosił Rodzinny Ogród Działkowy im. Iwana Miczurina. Realizacja projektu ma pomóc w poprawie retencji wodnej oraz podniesienie świadomości ekologicznej wśród działkowiczów.
- „Taneczna przygoda z Blitz” to projekt zgłoszony przez Stowarszyszenie Blitz. Fundusze pozyskane z konkursu mają zostac przeznaczone na zakup strojów tanecznych oraz pokrycie kosztów warsztatów.
- Projekt „Wkręć się w ruch!!!” powstał dzięki pomysłowi Zespołu Szkolno-Przedszkolmego nr 11. W ramach projektu zostanie zakupiony sprzęt sportowy, z którego skorzystają przedszkolaki. Ponadto zostaną dla nich zorganizowane również zabawy terenowe i warsztaty.
- „SoundMakers” to projekt Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3. Konkurs pozwoli na stworzenie nowoczesnej pracowni mulitmedialne-muzycznej nr 72 w dzielnicy Stogi
- Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada zorganizuje cykl działań artystyczno-proekologiczny oraz biblioterapeutycznych.
- „Si-Wyspa-początek” zakłada stworzenie przyjaznego, bezpiecznego i relaksującego miejsca dla uczniów, nauczycieli oraz rodziców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.