reklama

Zapraszamy na pokład, czyli w jakie rejsy można udać się z Gdańska

Opublikowano:
Autor:

Zapraszamy na pokład, czyli w jakie rejsy można udać się z Gdańska - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

TurystykaSezon letni wraz z piękną pogodą zbliżają się do nas wielkimi krokami. Turyści i mieszkańcy Gdańska mogą wobec tego korzystać z wachlarzu aktywności na świeżym powietrzu. Rejsy promami i statkami z roku na rok zyskują na popularności. Sprawdzamy, w jakie interesujące miejsca można popłynąć z Gdańska.
reklama

Najpopularniejsze kierunki

Z Gdańska można udać się do kilku miejsc w obrębie Zatoki Gdańskiej. Pojedynczy rejs trwa zwykle od 1,5 godziny do 3,5 godziny.

Gdańsk-Westerplatte

  • Tradycyjny rejs białą flotą Żeglugi Gdańskiej pozwoli poczuć wszystkim chętnym ducha tego ważnego miejsca. Pierwszy kurs wypływa o 10:00, a ostatni o 18:00, w ciągu całego dnia jest dostępnych 9 połączeń, wykonywanych co godzinę. Podróż łącznie trwa 40 minut na Westerplatte i 45 minut z powrotem. Bilety można kupić w jedną albo w obie strony. Za bilet normalny w jedną stronę zapłacimy 55 złotych, a za ulgowy 45 złotych. Rejs w obie strony, przy ofercie normalnej, kosztuje 75 złotych, a przy ulgowej - 60 złotych. Jest również możliwość kupienia biletu na rower za 30 złotych (40 złotych w przypadku podróży w obie strony),
  • Dla fanów bardziej "zabytkowych" statków jest możliwość podróży dwoma jednostkami stylizowanymi na pirackie galeony: Czarną Perłą i Lwem. Rejs w obie strony trwa półtorej godziny i jest dostępny w wariancie w jedną stronę (60 złotych dorośli, 45 złotych dzieci od 3 do 18 roku życia) jak i w obie (80 złotych dorośli, 60 złotych dzieci). Czarna Perła wypływa z Gdańska o godzinach 10:00, 12:00, 14:00, 16:00 i 18:00, a Lew o 11:00, 13:00,15:00, 17:00 i 19:00.
Gdańsk-Sopot

reklama

  • Jest to ciekawa alternatywa dotarcia do Sopotu w porównaniu do jazdy pociągiem czy autobusem. Po rejsie wysiadamy na słynnym sopockim molo, skąd można krótką drogą przejść na sławny "Monciak". Można kupić bilety zarówno w jedną stronę (normalny - 85 złotych, a ulgowy 60 złotych), jak i obie (normalny - 140 złotych, ulgowy 120 złotych). Można również kupić bilet na rower (w jedną stronę 30 złotych, w obie -40 złotych) . Pierwszy rejs startuje o godzinie 11:00, później o 14:00, a ostatni kurs zaczyna się o 17:00. Rejs w jedną stronę trwa dokładnie godzinę. 
Gdańsk-Hel

  • Wygodny i ciekawy sposób na ucieczkę z miejskiego zgiełku na czystą helską plażę, gdzie można odwiedzić fokarium, lub latarnię morską. Co warto zapamiętać, rozkład ważny jest do 30 czerwca. Od 1 lipca 2023 rejsy na trasie Gdańsk - Hel i Gdańsk - Sopot będą realizowane oddzielnie. Rozkłady pojawią się na stronie Żeglugi Gdańskiej pod koniec czerwca. Obecnie jest tylko jeden rejs, który zaczyna się o 9:15 przy Targu Rybnym. O 12:00 statek zatrzymuje się na Helu, gdzie są 3,5 godziny przerwy. Po tym czasie statek obiera kurs na Gdańsk. Nie jest prowadzona sprzedaż biletów on-line oraz nie są realizowane bony turystyczne. Za bilet w jedną stronę przyjdzie zapłacić 85 złotych w cenie normalnej i 65 złotych w cenie ulgowej. Bilet w obie strony kosztuje 140 złotych w cenie normalnej i 120 złotych w cenie ulgowej. Tutaj również można kupić bilet na rower (30 złotych w jedną stronę, 40 złotych w obie).
Na statki Żeglugi Gdańskiej (na Westerplatte, do Sopotu oraz Helu) nie jest prowadzona sprzedaż biletów on-line oraz nie są realizowane bony turystyczne. Z powodu remontu Długiego Pobrzeża w 2023 roku statki rozpoczynają rejsy spod Targu Rybnego. Tymczasowa kasa biletowa w kontenerze usytuowana jest na ulicy Wartkiej. Za bilety w kasach można płacić zarówno kartą, jak i gotówką.

reklama

Bilety na galeony Lew i Czarna Perła można kupić przez Internet lub przed wejściem na pokład. 

Droższe, ale wyjątkowe propozycje

Powyższe rejsy to nie jedyne, co Gdańsk ma do zaoferowania w kwestii żeglugi. Propozycji jest znacznie więcej, jednak wiążą się też z większymi kosztami. Oto kilka alternatyw dla tych, którzy nie boją się "potrząsnąć sakiewką".

  • Prywatny rejs statkiem elektrycznym po Motławie - to rejs dla tych, którzy lubią wygodę. Korzystanie z radia łodzi, drinki, zdjęcia - to jedne z niewielu atrakcji jakie czekają na pasażerów. W trakcie kursu będzie można zobaczyć niejedną z historycznych bram wodnych miasta, takich jak Brama Mariacka, Brama Stragglers, Brama Świętego Jana i Brama Ducha Świętego. Maksymalna wielkość grupy na statek to 8 osób, a ceny zaczynają się od 590 złotych za grupę. Czas rejsu to około 55 minut. 

reklama

  • Rejs statkiem po Kanale Elbląskim - dla wszystkich fanów długich i spokojnych podróży. Ten rejs to blisko 6 godzin spokojnej podróży po jednym z 7 cudów Polski - Kanale Elbląskim, zwanym także Kanałem Elbląsko-Ostródzkim. Po odbiorze z Gdańska przez kierowcę i dojeździe do Buczyna można wsiąść na pokład! Za taką przyjemność trzeba jednak słono zapłacić - 1230 złotych za osobę.

  • reklama
    reklama
    Udostępnij na:
    Facebook
    wróć na stronę główną

    ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

    e-mail
    hasło

    Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

    reklama
    Komentarze (0)

    Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

    Wczytywanie komentarzy
    reklama
    reklama