Od końca października do końca marca z Gdańska będzie można polecieć na 53 lotniska w 17 krajach na czterech kontynentach. W ofercie siedmiu tanich i tradycyjnych linii lotniczych znajdą się 63 regularne połączenia. Najciekawsze nowości pojawią się jednak na kierunkach czarterowych.
Od 14 listopada startuje zapowiadane od miesięcy czarterowe połączenie na Dominikanę. Na lotnisko w Puerto Plata będą latały Deamlinery LOT-u wynajęte przez biuro podróży Rainbow. Jest to pierwsze w historii gdańskiego lotniska połączenie transatlantyckie, nad samo Morze Karaibskie. 26 grudnia wystartuje drugi turystyczny kierunek, organizowany przez biuro Itaka. Z Gdańska po raz pierwszy będzie można polecieć na Zanzibar. Loty będą wykonywane raz w tygodniu, z międzylądowaniem w egipskiej Hurgadzie. Ponadto Biura Rainbow, TUI i Coral Travel będą organizowały loty do samej Hurgady i Marsa Alam w Egipcie, a Coral i TUI organizują także loty do Antalii w Turcji.
- To będzie bardzo gorąca lotnicza zima dla naszych pasażerów. Cieszymy się, że biura podróży zaproponowały im możliwość lotów z Gdańska do dalekich i bliższych egzotycznych krajów. W ten sposób skraca się czas i zwiększa komfort ich podróży, a co najważniejsze mają wybór, skąd chcą latać na swoje jesienno-zimowe wakacje – mówi Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk.
Duże zmiany w regularnej siatce
Siatka regularnych połączeń na zimę ulegnie uszczupleniu. Wiele połączeń i całych kierunków na okres zimowy ulegnie zawieszeniu. LOT nie poleci na przykład do Lublina, Zielonej Góry i Krakowa. WizzAir nie poleci m.in. do Splitu, Harstad/Narvik, Kristiansand, czy Molde, a Ryanair zawiesza połączenie do Zadaru. Na kilka miesięcy znikną też niektóre linie lotnicze. Zabraknie m.in. linii Finnair i jego połączenia do Helsinek.Od 30 października najwięcej połączeń z Gdańska będzie oferowała linia Ryanair, która poleci m.in. do Alicante i Walencji w Hiszpanii, do Wenecji, Pizy i Mediolanu we Włoszech, a także na Maltę. Pozostaną połączenia do Krakowa i Wrocławia, choć w mniejszym zakresie niż latem. Na przykład do Krakowa zamiast codziennych lotów, pozostaną tylko dwa połączenia tygodniowo. Bez zmian pozostaje połączenie tego przewoźnika do Lublina. Ciekawym kierunkiem na listopad i grudzień jest Wiedeń, gdzie odbywają się jedne z najpiękniejszych jarmarków bożonarodzeniowych w Europie.
Wizzair, drugi co do wielkości przewoźnik w Gdańsku, uruchomi najwięcej połączeń do Norwegii i Szwecji. Tradycyjnie tani przewoźnicy będą obsługiwali Wielką Brytanię: Londyn, Birmingham, Bristol, Liverpool, Manchester, czy Edynburg. KLM pozostanie na trasie do Amsterdamu, a SAS na trasie do Kopenhagi.
Zimowa siatka regularnych połączeń będzie obowiązywała do 25 marca 2023 roku. Poniżej przedstawiamy pełną listę kierunków obsługiwanych zimą z Gdańska przez poszczególne linie lotnicze:
- Ryanair: Aarhus, Alicante, Billund, Birmingham, Bristol, Cork, Dublin, Edynburg, Goteborg, Hamburg, Kopenhaga, Kraków, Leeds-Bradford, Londyn-Stansted, Lublin, Malta, Manchester, Mediolan-Bergamo, Newcastle, Oslo-Torp, Pafos, Paryż-Beauvais, Piza, Sztokholm-Arlanda, Vaxjo, Walencja, Wenecja, Wiedeń, Wrocław;
- Wizz Air: Aberdeen, Alesund, Barcelona El-Prat, Bergen, Dortmund, Edynburg, Eindhoven, Goteborg, Hamburg, Haugesund, Kolonia-Bonn, Kutaisi, Larnaka, Leeds-Bradford, Liverpool, Londyn-Luton, Malmo, Mediolan-Bergamo, Oslo-Gardermoen, Oslo-Torp, Paryż-Beauvais, Rejkiawik-Keflavik, Stavanger, Sztokholm-Skavsta, Tromso, Trondheim, Turku;
- KLM: Amsterdam;
- SAS: Kopenhaga SAS;
- Lufthansa: Frankfurt, Monachium Lufthansa;
- Norwegian: Bergen, Oslo-Gardermoen,
- LOT: Warszawa.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.