reklama

Pierwszy w Polsce węzeł współdzielonej mobilności działa w Gdańsku [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Drogi Przy nowym gdańskim biurowcu Wave, zlokalizowanym w Oliwie, rozpoczął funkcjonowanie pierwszy w Polsce węzeł współdzielonej mobilności - City Hub. Jego otwarcie zbiegło się z ukończeniem budowy budynku A nowego biurowca Wave. Węzeł będzie dostępny nie tylko dla pracowników biur, ale także dla okolicznych mieszkańców.
reklama

Uruchomiony dzisiaj węzeł City Hub to nowatorska w skali kraju, specjalnie zaaranżowana przestrzeń, gdzie można wypożyczać różne środki indywidualnego transportu współdzielonego. Jest to punkt, w którym mamy gwarancję, że możliwe będzie wypożyczenie jednego z wybranych przez nas środków transportu. W tym miejscu możemy wypożyczyć samochód Trafi car, elektryczny skuter od Hop.City, a także hulajnogę Bolt. Dużą ciekawostką jest prawdopodobnie pierwsza na świecie stacja do ładowania desek i hulajnóg Si.City. Poza funkcją ładowania, posiada ona także zabezpieczenia przed ewentualną kradzieżą. To pierwsze takie miejsce w mieście, gdzie użytkownicy mogą zostawić pod miejscem pracy swoje elektryczne hulajnogi i w międzyczasie je naładować, nie musząc się jednocześnie martwić o bezpieczeństwo swojego sprzętu.

– City Hub to pierwsze tego typu rozwiązanie w tym regionie Polski. Zapewnia bardzo dogodną komunikację z innymi częściami aglomeracji, zachęca do korzystania z alternatywnych form transportu i tym samym ma szansę stać się odpowiedzią na ciągle rosnące natężenie ruchu. Dziękujemy naszym partnerom – Hop.City i Traficar. Dziś wspólnie świętujemy otwarcie węzła, który jest efektem naszej współpracy – mówi Konrad Ziejewski, menadżer projektu w spółce biurowej Skanska, odpowiedzialny za inwestycję Wave. – City Hub cieszy się popularnością. W ostatnich dniach wolę dołączenia do tej inicjatywy wyraziła firma Bolt, która ze względu na City Hub poszerzyła strefę zasięgu usług wynajmu hulajnóg o tę część Gdańska oraz zadeklarowała codzienne dostawy hulajnóg do wyznaczonej przez nas strefy – dodaje Konrad Ziejewski.

W City Hubie znalazło się także miejsce na postój taksówek dla na punkt dostaw. Sam budynek Wave posiada także duże udogodnienia dla rowerzystów. Oprócz 230 miejsc postojowych dla jednośladów wewnątrz budynku firma Skanska, będąca projektantem i wykonawcą swojego pierwszego biurowca, wykonała także specjalne szatnie, prysznice, a nawet windę do garażu dla rowerzystów.

Skanska budując trzynastopiętrowy biurowiec Wave starała się postawić na rozwiązania przyjazne środowisku, stąd pomysł utworzenia City Hub, zachęcającego do wyboru w drodze do pracy innych form transportu niż prywatny samochód. Ponadto przestrzeń wokół budynku również starano się zaprojektować tak, aby była ona jak najbardziej przyjazna użytkownikom. Wokół biurowca powstał między innymi woonerf, amfiteatr czy strefa relaksu.

Ważną informacją jest, iż węzeł współdzielonej mobilności nie będzie przeznaczony wyłącznie dla pracowników biurowca. Korzystać mogą z niego również okoliczni mieszkańcy, przemieszczający się po mieście z wykorzystaniem transportu współdzielonego.

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama