Trefl nie poradził sobie z Projektem. Przegrana gdańszczan na własnym terenie

Opublikowano:
Autor:

Trefl nie poradził sobie z Projektem. Przegrana gdańszczan na własnym terenie - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Siatkówka Pełne emocji spotkanie dwóch drużyn ze szczytu tabeli PlusLigi odbyło się w sobotnie popołudnie w Ergo Arenie. Gdańszczanie tym razem musieli uznać wyższość stołecznych zawodników.

Dobra passa Trefla Gdańsk, która ciągnęła się od początku sezonu oraz spotkanie drużyn ze szczytu tabeli, przyciągnęły na sobotni mecz (18 listopada) w Ergo Arenie prawie 6 tysięcy kibiców. Od początku sezonu 2023/2024 PlusLigi gdańskie lwy odnotowały pięć zwycięstw i tylko jedną porażkę.

Sobotnie starcie wicelidera tabeli (Projektu Warszawa) i zajmującego trzecią pozycję Trefla Gdańsk dostarczyło kibicom wiele emocji. Pierwszą partię lepiej rozpoczęli gdańszczanie. Po kilku minutach na prowadzenie wysunęli się goście, zyskując trzypunktową przewagę. W tym momencie do kontrataku ruszyli zawodnicy Trefla, zyskując cztery punktu z rzędu. Walka między drużynami była bardzo zacięta, pełna efektownych akcji. Ostatecznie pierwszą partię dwupunktową przewagą wygrali zawodnicy ze stolicy.

W drugim secie na uznanie zasłużył dobry atak Patryka Niemca i Karola Urbanowicza, a także obrona Koykki. Trefl w pewnym momencie wypracował sobie nawet czteropunktową przewagę. W pewnym momencie akcja na boisku osiągnęła fatalny dla gdańszczan zwrot. Projekt zaczął szybko odrabiać straty, odskakując na dwa oczka (24:22) i domykając seta.

Szokujący zwrot akcji w drugiej odsłonie spotkania odcisnął piętno na psychicznym nastawieniu gdańskich lwów w trzeciej partii. Przy stanie 1:7 dla Projektu stało się niemal pewne, że to spotkanie nie skończy się dla gospodarzy pomyślnie. Ostatecznie na koniec trzeciej części meczu gdańszczanom udało się uzyskać zaledwie 19 oczek.

Po wygranej w Ergo Arenie warszawianie wskoczyli na pierwsze miejsce w tabeli PlusLigi. Mimo przegranej do zera gdańszczanie utrzymują swoja trzecią pozycję. Najbliższy mecz Trefla Gdańsk odbędzie się na wyjeździe w najbliższy piątek. Będzie to spotkanie ze Ślepskiem Malowem Suwałki.

Trefl Gdańsk – Projekt Warszawa (0:3): 24:26, 23:25, 19:25.