Trefl Gdańsk w pięknym stylu pokonał lidera PlusLigi

Siatkówka

Po pełnym emocji meczu siatkarze Trefla Gdańsk pokonali 3:0 lidera PlusLigi VERVĘ Warszawa ORLEN Paliwa. Dzięki zwycięstwu Gdańskie Lwy mają zapewnioną grę w play-offach.

Dobre otwarcie meczu

„Chcemy wrócić do naszej dobrej gry” zapowiadał przed meczem trener gdańszczan. I trzeba przyznać, że od początku spotkania było widać dobre przygotowanie Gdańskich Lwów. Gospodarze od pierwszej zagrywki uciekali swoim przeciwnikom. Jeden lub dwa punkty przewagi zawodnicy Michała Winiarskiego utrzymywali przed większość tej części meczu. Jedyny raz prowadzenie Trefl stracił dopiero przy stanie 13:14. Kilkukrotnie na parkiecie zabłysnęli Szymon Jakubiszak i Bartosz Filipiak. Dużo emocji przyniosła końcówka tego seta. Gościom udało się wyrównać 22:22. Dobre zagranie Bartosza Mordyla i błąd zagrywki zawodnika z Warszawy pozwolił wygrać pierwszego seta 25:23.

Słaby początek, emocjonująca końcówka

Początek drugiego seta to odwrócenie sytuacji z poprzedniej części spotkania. Teraz to zawodnicy Vervy Warszawa nadawali tempo gry i utrzymywali przewagę do której równali podopieczni Michała Winiarskiego (3:4, 4:4, 4:5, 5:5, 5:6). Część punktów gdańszczanie zdobywali tylko dzięki błędom gości. Kilka dobrych zagrań Filipiaka nie pozwoliło utrzymać nawet jednopunktowej straty i po kilku akcjach było już 7:11. W tym momencie o czas poprosił Michał Winiarski. Po kilku słowach zamienionych z trenerem, zawodnicy z Gdańska nie zaczęli jednak zdobywać punktów. Po kilku minutach przewaga podopiecznych Andrea Anastasiego nawet wzrosła do 7 punktów (9:16).

Pięknym atakiem, dającym Gdańskim Lwom dziesiąty punkt popisał się Paweł Halaba. Zagranie to otworzyło worek punktowy. Gospodarze zdobyli 4 punkty pod rząd i odzyskali wiarę w swoje możliwości. Ostatecznie gdańszczanom udało się doprowadzić do wyrównania 22:22, a następnie po skutecznym ataku Filipiaka wyjść na prowadzenie 23:22. Po niezwykle emocjonującej końcówce seta, Gdańskie Lwy pokonały w tej odsłonie spotkania zawodników Vervy Warszawa Orlen Paliwa 26:24.

Wygrana w wielkim stylu

W trzecim secie Gdańskie Lwy nie pozwoliły gościom na objęcie prowadzenia. Kilka widowiskowych akcji pozwoliło zawodnikom Trefla zdobyć sporą przewagę nad liderem PlusLigi. Halaba i Filipiak punktowali bardzo skutecznie doprowadzając do przewagi 11:4. Przebudzić swoich zawodników próbował Andrea Anastasi, jednak przerwa nie pomogła zawodnikom Vervy Warszawa na powrót do formy z pierwszej połowy drugiego seta. Siatkarze z Gdańska wygrali tą część spotkania 25:19.

Wygrana nad liderem PlusLigi umocniła zawodników Trefla w tabeli i zapewniła udział w rozgrywkach play-off. Dla zawodników Vervy Warszawa utrata trzech punktów w Gdańsku oznacza, że zespół stracił prowadzenie w siatkarskiej ekstraklasie.

Trefl Gdańsk - VERVA Warszawa Orlen Paliwa 3:0 (25:23, 26:24, 25:19)
MVP: Bartosz Filipiak (Trefl Gdańsk).