Trefl Gdańsk pewnie wygrał swoje pierwsze spotkanie

Trefl Gdańsk pewnie wygrał swoje pierwsze spotkanie - Zdjęcie główne

Siatkówka W niedzielnym meczu drugiej kolejki PlusLigi Trefl Gdańsk pokonał na wyjeździe Cerrad Eneę Czarnych Radom. Gdańszczanie potrzebowali jedynie trzech setów aby wywieźć z Radomia komplet punktów.

Dla zawodników Michała Winiarskiego był to pierwszy ligowy mecz w sezonie. Utrudnienia i ograniczenia związane z pandemią COVID-19 jakie musieli pokonać zawodnicy z Gdańska, nie przeszkodziły im w znakomitym otwarciu sezonu.

Jedynie początki dwóch pierwszych setów były wyrównaną grą punkt za punkt. Gdańskie Lwy od połowy zarówno pierwszego, jak i drugiego seta przejmowały zdecydowanie inicjatywę na boisku. Punkty gdańszczanie tracili tylko po kilku dobrych akcjach gospodarzy, ale również po kilku błędach po swojej stronie. Trzeci set był całkowicie podporządkowany podopiecznym Michała Winiarskiego.

Od początku bardzo dobrze prezentował się nowy kapitan zespołu. Oprócz Mariusza Wlazłego silnym punktem drużyny podczas pierwszego meczu był również Bartłomiej Lipiński. Do zwycięstwa gdańszczan przyczynili się również Pablo Crer oraz Moritz Reichert. Każdy z nich po skutecznych akcjach zwiększał konto punktowe Trefla.

W najbliższy piątek Gdańskie Lwy podejmą w Ergo Arenie Cuprum Lubin. Spotkanie rozpocznie się o godz. 20.30. Spotkanie będzie również transmitowane w Polsat Sport.

Cerrad Enea Czarni Radom - Trefl Gdańsk 0:3 (19:25, 21:25,11:25). MVP: Mariusz Wlazły