Trefl Gdańsk - Asseco Resovia. Pewne zwycięstwo gospodarzy

Trefl Gdańsk - Asseco Resovia. Pewne zwycięstwo gospodarzy - Zdjęcie główne

Siatkówka Siatkarze Trefla Gdańsk po raz kolejny wygrali ligowe spotkanie. Tym razem wyższość gdańszczan musieli uznać zawodnicy reprezentujący Asseco Resovię Rzeszów.

Dzisiejsze zwycięstwo to czwarty z kolei mecz, w którym górą okazują się Gdańskie Lwy. W trzech ostatnich spotkaniach podopieczni Michała Winiarskiego nie oddali przeciwnikom ani jednego seta.

Wszystkie trzy sety były wspaniałym pokazem siły i umiejętności gdańszczan. Gospodarze byli skuteczni zarówno w ataku jak i w bloku. Zawodnicy Michała Winiarskiego wykazali się zdecydowanie wyższą skutecznością ataków, prawie co drugi z nich kończył się punktem. Goście skutecznie kończyli jedynie niecałe 40% z nich.

Zdecydowanie najbardziej emocjonującym setem była druga odsłona spotkania. Podobnie jak w pozostałych setach, zespół trenera Michała Winiarskiego szybko wypracował kilkupunktową przewagę. Jednak goście powoli i systematycznie odrabiali straty, doprowadzając nawet do remisu 23:23. Ostatecznie nie utrzymali jednak nie udało im się wygrać seta.

Po dzisiejszym meczu, siatkarze z Gdańska zajmują 3 pozycję w lidze. Należy jednak pamiętać, że część klubów ma zaległości w rozgrywkach. Znajdujące się dwie pozycje niżej Aluron CMC Warta Zawiercie ma rozegrane aż cztery spotkania mniej od gdańszczan.

Trefl Gdańsk - Asseco Resovia Rzeszów 3:0 (25:18, 26:24, 25:20).

MVP: Marcin Janusz.