Siatkarze Trefla Gdańsk zagrają w półfinale Pucharu Polski

Siatkarze Trefla Gdańsk zagrają w półfinale Pucharu Polski - Zdjęcie główne

Siatkówka Cztery sety wystarczyły aby wyłonić zwycięzcę ćwierćfinału Pucharu Polski. Podopieczni Michała Winiarskiego zmierzą się teraz w turnieju Final Four w Krakowie.

Bełchatowianie aż siedem razy zdobywali Puchar Polski. Gdańszczanie statuetkę wywalczyli jedynie dwa razy. Trzy lata temu, w 2018 roku oba zespoły spotkały się w finale Pucharu, wówczas zwycięstwo odnieśli siatkarze Trefla.

Za faworyta dzisiejszego spotkania uznawani byli bełchatowianie, którzy w ostatnim czasie dobrze radzą sobie w PlusLidze. Dodatkowo spotkanie odbywało się w ich hali. Pierwsze minuty meczu wskazywały, że to PGE Skra Bełchatów zakończy to spotkanie zwycięsko. Już w połowie seta gospodarze mieli bezpieczną, pięciopunktową przewagę (12:7), która chwilami zmniejszała się do dwóch punktów, jednak nigdy nie udało się Gdańskim Lwom zdobyć prowadzenia. W końcówce seta zdecydowanie lepsi byli bełchatowianie, którzy wygrali pierwszą odsłonę do 19.

W drugiej odsłonie ponownie dominowali gospodarze, którzy znowu zdołali doprowadzić do pięciopunktowej przewagi (14:9). Był to jednak przełomowy moment tego spotkania. Siatkarze Trefla szybko zaczęli odrabiać straty dzięki dobrej grze Moritza Reicherta, Mariusza Wlazłego oraz Pablo Crera. Dzięki zdobytym przez tę trójkę punktom po chwili na tablicy wyników pojawił się remis 16:16. Gdańskie Lwy nabrały pewności siebie i w drugiej części seta kontrolowali już przebieg gry doprowadzając do remisu 1:1.

W trzecim i czwartym secie gra obu zespołów była wyrównana. Jednak z minuty na minutę gospodarze słabli co wykorzystali siatkarze Michała Winiarskiego. W trzecim secie PGE Skra Bełchatów kilkukrotnie doprowadziła do remisu, jednak w każdym z przypadków siatkarze Trefla nie pozwolili gospodarzom zdobyć prowadzenia. Czwarty set to bardzo dobra gra przyjezdnych. Dzięki kilku zdobytym przez Moritza Reicherta punktom, drużyna z Gdańska szybko objęła prowadzenie. Gdańszczanie grali spokojnie i kontrolowali przebieg seta.

Trefl Gdańsk ostatecznie pokonał Skrę Bełchatów 3:1. Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu zawodnicy Michała Winiarskiego zagrają w półfinale Pucharu Polski, w którym zmierzy się z Jastrzębskim Węglem.

PGE Skra Bełchatów - Trefl Gdańsk 1:3 (25:19, 20:25, 22:25, 20:25)