Ostatni mecz Trefla w Ergo Arenie. Pożegnanie Mariusza Wlazłego

Opublikowano:
Autor:

Ostatni mecz Trefla w Ergo Arenie. Pożegnanie Mariusza Wlazłego  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Siatkówka Trefl kończy swój sezon w PlusLidze. Gdańskie Lwy walczą o 5. miejsce i gwarancję występów w europejskich pucharach. Ponadto, będą to ostatnie mecze w karierze Mariusza Wlazłego.

Dzisiaj (24.04) o godzinie 20:30 Trefl Gdańsk podejmie na Ergo Arenie Projekt Warszawa w pojedynku o 5. miejsce PlusLigi. Będzie to pierwsze starcie w dwumeczu. Przy wyniku 1:1 rozegrany zostanie ewentualny złoty set.

Oba zespoły uległy w ćwierćfinale zdecydowanie lepszym rywalom: gdańszczanie przegrali z Jastrzębskim Węglem, a Projekt z ZAKSĄ Kędrzierzyn-Koźle, chociaż trzykrotnie doprowadzili do tie-breaku. Ostatnia potyczka na Ergo Arenie obu tych ekip na początku kwietnia zakończyła się zwycięstwem Treflu po pięciosetowym boju. Przerwali wtedy tym samym zwycięską passę przyjezdnych, która trwała od drugiej połowy grudnia.

Stawka rywalizacji jest wysoka, ponieważ piąte miejsce PlusLigi gwarantuje prawo gry w europejskich pucharach, a dokładnie Pucharze Challenge.

- Śledzimy informacje na temat programu dofinansowania występów polskich klubów w europejskich zmaganiach, rozmawiamy też z naszymi głównymi Partnerami i chcemy zawalczyć o możliwość występów w tych rozgrywkach, więc te starcia z Projektem, także z tego względu, będą bardzo emocjonujące - mówi Dariusz Gadomski, prezes Trefla Gdańsk.

Poniedziałkowy mecz jest również istotny z drugiego powodu. Będzie to ostatnie spotkanie legendarnego Mariusza Wlazłego na Ergo Arenie. Z tej okazji mistrz świata będzie wchodził na boisko w specjalnej świetlno-dymnej oprawie i do wybranej przez siebie piosenki "Załoga G" zespołu Hurt. Ponadto z drużyną na prezentację wyjdzie syn Mariusza - Arkadiusz Wlazły, który gra w młodzikach Trefla.

Klub przygotował wiele innych atrakcji z tej okazji, m.in.: specjalne koszulki, konkursy czy oprawę dla kibiców. Również zawodnicy mają w planach coś wyjątkowego na pożegnanie Mariusza Wlazłego, ale jak sami twierdzą, to będzie niespodzianka.

- Oczywiście najważniejsza dla nas jest siatkówka, ale jako zespół zdradzę, że też coś szykujemy dla Mariusza, ale nie mogę powiedzieć co, bo musi być to niespodzianka. Spodziewam się podczas tego meczu poniedziałkowego wielu emocjonalnych momentów, ale myślę, że przede wszystkim towarzyszyć nam będzie radość, ponieważ wszyscy będziemy świętować to, co Mariusz przez ostatnie 20 lat zrobił dla siatkówki w Polsce - stwierdził Lukas Kampa.

Bilety, na ostatni domowy mecz sezonu, dostępne są na stronie klubu oraz w kasie stacjonarnej w Ergo Arenie.