Remis na stadionie w Gdańsku

Remis na stadionie w Gdańsku - Zdjęcie główne

Piłka nożna W ramach 16 kolejki PKO BP Ekstraklasy Lechia Gdańsk zmierzyła się na własnym stadionie z Wartą Poznań. Spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Spotkanie rozpoczęła Lechia Gdańsk. W początkowych minutach meczu piłka przez większość czasu znajdowała się w środkowej strefie boiska. Pierwszą groźniejszą sytuację w wykonaniu Lechii można było zobaczyć w 20 minucie kiedy Flavio uderzył z pierwszej piłki na bramkę , ale został zablokowany. Następnie po płaskim rozegraniu z rzutu rożnego strzałem w światło bramki popisał się Makowski. Problemy z jego strzałem miał bramkarz Warty Adrian Lis, ale dobitka Saiefa została zablokowana. Lechia Gdańsk wyszła na prowadzenie po bramce w 33 minucie. Rafał Pietrzak dośrodkował z rzutu rożnego, a bramkę tyłem głowy zdobył Michał Nalepa. W 43 minucie w starciu ucierpiał Fila, ale po chwili wrócił na boisko.

Ciekawsza druga połowa

Pierwszy celny strzał w drugiej połowie oddał Flavio. Chwilę później na boisku była potrzebna pomoc medyczna, ponieważ na murawie leżał Michał Nalepa. W 58 minucie pierwsza zmiana w zespole gości. Boisko opuszcza Spychała a w jego miejsce wchodzi Rybicki. W 60 minucie warta oddała swój pierwszy celny strzał w meczu, a jego autorem był Grzesik. W 61 minucie boisko opuścił Haydary, a w jego miejsce wszedł Conrado. Pierwszą kartę w meczu otrzymał Nalepa w 66 minucie meczu.

W 72 minucie bramkę wyrównującą zdobył Mariusz Rybicki po strzale z bliskiej odległości na pustą bramkę. Chwilę później na boisko weszli Jakub Arak oraz Joseph Ceesay, odpowiednio za Flavio Paixao i Kenny’ega Saiefa. Dobrą okazję w 82 minucie miała Lechia Gdańsk kiedy po ziemi podawał Nalepa, ale żaden z zawodników Biało-Zielonych do niej nie doszedł. Kolejną zmianą w zespole Warty był Robert Janicki w miejsce Macieja Żurawskiego. W 89 minucie celny strzał z pierwszej piłki sprzed pola karnego oddał Nalepa. W doliczonym czasie gry żółtą kartką upomniany został Bartosz Kopacz. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

1:0 – M. Nalepa (as. R. Pietrzak) – 33’
1:1 – M. Rybicki (as. M. Kuzimski) – 72’

Lechia Gdańsk:
D. Kuciak – R. Pietrzak, B. Kopacz, M. Nalepa, K. Fila – J. Kubicki, T. Makowski, M. Gajos, O. Haydary, K. Saief – F. Paixao

Warta Poznań:
A. Lis – J. Kiełb, R. Ivanov, A. Ławiczak, M. Spychała – M. Kopczyński, Ł. Trałka, M. Jakóbowski, M. Żurawski, J. Grzesik – M. Kuzimski

Następne spotkanie w rozgrywkach ligowych Lechia rozegra 13.02 z Rakowem Częstochowa. W między czasie Biało-Zieloni rozegrają mecz z Puszczą Niepołomnice w Pucharze Polski