Pierwsza porażka Lechii w sezonie

Pierwsza porażka Lechii w sezonie - Zdjęcie główne

Piłka nożna Zawodnicy Lechii Gdańsk nie zdołali wywieźć punktów ze spotkania z liderem Ekstraklasy Lechem Poznań i ulegli im 2:0. Była to pierwsza porażka Biało-Zielonych w nowym sezonie.

Pierwszą groźną sytuację meczu miała drużyna z Poznania. Salamon oddał strzał z główki, ale na wysokości zadania stanął Dusan Kuciak. Kilkanaście minut później bramkarz gości musiał wyjmować piłkę z siatki. Po po podaniu Joao Amarala spod linii bocznej pola karnego Mikael Ishak pokonał Kuciaka strzałem z okolicy 16 metra w prawy róg bramki. Do przerwy wynik pozostał niezmienny, mimo przewagi gospodarzy w stwarzaniu sytuacji podbramkowych.

Rozstrzygająca bramka

Na początku drugiej połowy podobnie jak w pierwszej Dusan Kuciak uchronił gości przed stratą bramki. Tym razem obronił strzał Kamińskiego w sytuacji sam na sam. Podobna sztuka nie udała się w 62 minucie przy strzale Kvekvesiri'ego z rzutu wolnego. Zawodnik uderzył z 20 metrów ze stałego fragmentu gry na dalszy słupek i pokonał bramkarza gości ustalając wynik na 2:0. Tak jak w pierwszej połowie tak i w drugiej Lech Poznań stworzył więcej niebezpiecznych sytuacji pod bramką gości. Lechia nie oddała w tym meczu celnego strzału i doznała swojej pierwszej porażki w sezonie.

1:0 - M. Ishak (as. J. Amaral) - 18'
2:0 - N. Kvekveskiri - 61'

Następny mecz Lechia Gdańsk zagra u siebie w najbliższą sobotę, a jej przeciwnikiem będzie beniaminek Radomiak Radom.