Lechia Gdańsk na fali: rozgromienie Resovii potwierdza aspiracje

Lechia Gdańsk na fali: rozgromienie Resovii potwierdza aspiracje - Zdjęcie główne

Piłka nożna W bezbłędnie przeprowadzonym meczu, piłkarze Lechii Gdańsk nie pozostawili żadnych złudzeń co do swojej przewagi i pewnie pokonali Resovię Rzeszów 4:0, umacniając swoje pozycje w czołówce Fortuna I ligi.

Już od pierwszych minut było widać determinację gospodarzy. Zaledwie w piątej minucie Maksym Chłań otworzył wynik spotkania, wykończując świetne podanie od Dawida Bugaja. Ukrainiec, będący ostatnio w znakomitej formie, nie zwalniał tempa i w dwudziestej minucie zanotował asystę przy bramce Tomasza Neugebauera, który precyzyjnym uderzeniem z 15 metrów pokonał bramkarza gości, Branislava Pindrocha.

Goście z Rzeszowa nie potrafili znaleźć sposobu na zatrzymanie ataków Lechii, a ich sytuację pogorszył niefortunny samobójczy gol Rafała Mikulca. Zamykającą połowę akcję w czterdziestej czwartej minucie przeprowadził Camilo Mena, który swoją indywidualną rajdą ustalił wynik pierwszej części gry na 4:0.

Po przerwie Lechia zwolniła nieco tempo, co pozwoliło na nieco bardziej wyrównaną grę, choć to gospodarze mieli przewagę i kilka okazji do zwiększenia prowadzenia. Resovia, mimo zmian taktycznych wprowadzonych przez trenera Rafała Ulatowskiego, nie zdołała zrealizować żadnej z nich, a mecz zakończył się bez dodatkowych zmian w wyniku.

Ten pewny triumf pozwolił Lechii Gdańsk awansować na drugie miejsce w tabeli, zaledwie dwa punkty za liderem - Arką Gdynia. W kontekście walki o awans, wyniki 22. kolejki pokazały, że rywalizacja jest wyjątkowo zacięta, gdyż pozostałe drużyny z czołówki - GKS Tychy oraz Motor Lublin również straciły punkty.

Lechia Gdańsk 4:0 Resovia Rzeszów, z bramkami padającymi w 5', 20', 25' (samobójcza) i 45+1' minutach, to wyraźny sygnał dla rywali, że drużyna znad morza jest silnym kandydatem do ekstraklasy.