KT GAT Gdańsk z awansem do LOTTO SuperLIGI - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport W pełnym dramaturgii pojedynku o awans do LOTTO SuperLIGI KT GAT Gdańsk wygrał u siebie z ZTT BAZALT Złotoryja 4:3, choć po pierwszych meczach przegrywał już 0:2.

Pojedynek na początku toczył się pod dyktando gości. Tegoroczne maturzystki Ewa Czapulak i Zuzanna Kubacha wygrały swoje potyczki bez straty seta, dając ZTT prowadzenie 2:0. Goście mieli zwycięstwo na wyciągnięcie ręki. Wydawało się, że singliści w osobach Marcela Zielińskiego i Sebastiana Brzezińskiego szybko dopełnią formalności.

Nic jednak bardziej mylnego! Męskie "rakiety" z Gdańska stanęły na wysokości zadania i dość nieoczekiwanie doprowadziły do remisu 2:2. Filip Pieczonka w dwóch setach uporał się z Sebastianem Brzezińskim 6:2, 6:2. Więcej dramaturgii miał drugi pojedynek singlistów. Maciej Kos wygrał pierwszego seta z utytułowanym Marcelem Zielińskim z ZTT 6:3, a w drugim dzieliło go jedno podanie od zakończenia meczu. Zieliński zdołał jednak dwukrotnie przełamać Kosa, zapisując drugą partię na swoją korzyść (7:5). W super tie-break ’u zawodnik gospodarzy opanował nerwy i wygrał go 10-5.

W grach podwójnych obie drużyny sprawiedliwie podzieliły się punktami. Ponownie rozczarowali tenisiści ze Złotoryi, którzy ugrali ledwie jednego gema. O awansie do LOTTO SuperLIGI decydował mikst, w którym więcej zimnej krwi zachowała para gospodarzy Pieczonka/Koprowska, wygrywając z duetem Kubacha/Brzeziński 6:4, 6:3.

Gdańszczanie wywalczyli kwalifikację do wyższej klasy rozgrywkowej - LOTTO SuperLIGI.