Opublikowano: Aktualizacja:

W pogoni za listonoszem. Kolejna edycja Festiwalu Chodu i Biegu Pocztowca za nami [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
19
zdjęć

Sport Kolejna edycja Festiwalu Chodu i Biegu Pocztowca odbyła się w Gdańsku. W tym roku wzięły w niej udział również osoby z niepełnosprawnościami. Sprawdź kto stanął na podium.

Festiwal Chodu i Bieg Pocztowca nawiązuje do historycznej i sportowej tradycji pracowników Poczty Polskiej. Jego celem jest promowanie prozdrowotnych i prospołecznych zachowań wśród wszystkich grup wiekowych.

W sobotę, 7 września, w Gdańsku odbyła się jego 58. edycja. Pierwszym biegiem był Prolog „Chód z listonoszem”, podczas którego kilkadziesiąt osób w różnym wieku wzięło udział w marszu z listonoszem rozdającym cukierki. Na miejscu nie zabrakło również wielu profesjonalnych rywalizacji sportowych.

Kto stanął na podium?

Główny dystans biegu wygrał Arkadiusz Schiedel, który pokonał trasę w czasie 44:51. Zwycięstwo w kategorii kobiet zdecydowanie nie powinno nikogo zdziwić. Pierwsze miejsce zajęła Agnieszka Ellward, która w tym roku była rezerwową na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Podium olimpijce zapewnił czas 47:52.

Na wydarzeniu nie zabrakło również czterokrotnego olimpijczyka Artura Brzozowskiego, który zajął trzecie miejsce z czasem 46:12.

Młodzieżowym mistrzem Polski został Dominik Barbużyński, który pokonał 10 kilometrów w czasie 46:29.

Konkurencje dla osób z niepełnosprawnością po raz pierwszy w programie

W tym roku podczas wydarzenia zorganizowano również konkurencje skierowane do osób z niepełnosprawnością. Ich realizacja była możliwa dzięki skróceniu trasy głównego biegu z 20 km do 10 km.

Pierwszymi zwycięzcami w historii w konkurencjach dla osób z niepełnosprawnością zostali: