Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Hokej

W piątym meczu ćwierćfinału fazy play-off Lotos PKH Gdańsk przegrał na wyjeździe 0:3 z Re-Plast Unia Oświęcim i pożegnał się z rozgrywkami.

W sobotę 29 lutego gracze Lotosu PKH Gdańsk rozgrywali na hali lodowej MOSIR w Oświęcimiu mecz o wszystko. Było to piąte spotkanie ćwierćfinału, a w dotychczasowej rywalizacji było 3:1 dla drużyny z małopolski.

Niestety już w pierwszej tercji goście stracili pierwszą bramkę, której autorem był Daniił Oriechin. Kolejne bramki kibice zgromadzeni na hali zobaczyli dopiero pod sam koniec meczu. Zdobyli je kolejno Jakub Wanacki oraz, niecałą minutę przed końcowym gwizdkiem, Klemen Pretnar. W taki sposób podopieczni Marka Ziętary pożegnali się z fazą play-off przegrywając mecz 0:3, a całą rywalizację 1:4. Warto zauważyć, że jest to pierwszy od sześciu lat awans drużyny z Oświęcimia do strefy medalowej.