reklama

Padolten - Jak działa? Kiedy się go stosuje?

Opublikowano:
Autor:

Padolten - Jak działa? Kiedy się go stosuje? - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Materiały partnerskieW przypadku wystąpienia dolegliwości bólowych bardzo często sięga się po leki z paracetamolem. Niestety nie zawsze przynoszą one upragnioną ulgę. Czasem trzeba zastosować coś o silniejszym działaniu typu Padolten. Zawiera on w składzie dwa środki przeciwbólowe: paracetamol i tramadol. Jako że lek ten ma bardzo silne działanie, może być stosowany wyłącznie przez osoby dorosłe i dzieci powyżej dwunastego roku życia. Jest on wydawany wyłącznie z przepisu lekarza i powinien być przyjmowany pod jego ścisłym nadzorem. Możliwe jest wystąpienie wielu działań niepożądanych, dlatego należy zachować środki ostrożności i stosować się do zaleceń internisty.
reklama

Czym jest Padolten i na co pomaga?

W przypadku wystąpienia silnego bólu lekarz może przepisać złożony lek Padolten, który zawiera związki aktywne w postaci tramadolu i paracetamolu. Ich połączenie pozwoliło uzyskać preparat o silnym działaniu narkotycznym. Tramadol jest lekiem przeciwbólowym, który należy do grupy opioidów. Oddziałuje on na komórki nerwowe wrażliwe na noradrenalinę i serotoninę. Ma on działanie zbliżone do morfiny, ale nie przyczynia się do zahamowania czynności układu oddechowego, nie wykazuje również negatywnego wpływu na motorykę przewodu pokarmowego. Oddziałuje w niewielkim stopniu na układ krążenia. Z kolei paracetamol jest popularnym lekiem przeciwgorączkowym i przeciwbólowym, który znajduje się nawet w preparatach na grypę. Bardzo ważne jest to, aby nie przedawkować Padoltenu, dlatego nie powinno się przekraczać maksymalnej dawki w postaci ośmiu tabletek na dobę. Nie zaleca się przyjmowania leku przez osoby ze zdiagnozowaną ciężką niewydolnością układu oddechowego i nerek. W przypadku pacjentów z alkoholową chorobą wątroby ryzyko przedawkowania wzrasta. Spożycie zbyt dużej dawki paracetamolu może wywołać toksyczne uszkodzenie wątroby.

reklama

Możliwe działania niepożądane przy stosowaniu Padoltenu

U niektórych osób mogą pojawić się skutki uboczne przy przyjmowaniu leku Padolten. Bardzo ważne jest wykluczenie przeciwwskazań do jego stosowania, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. Najbardziej problematyczny jest tramadol ze względu na swoje silnie działanie wynikające z przynależności do grupy opioidów. Możliwe jest wystąpienie rozmaitych zaburzeń psychicznych, ryzyko zwiększa się w przypadku stosowania dużych dawek, długotrwałego leczenia. Jest to lek mogący wywołać uzależnienie, dlatego trzeba zachować szczególną ostrożność. Do możliwych skutków ubocznych zalicza się zaburzenia nastroju. Bardzo częstymi działaniami niepożądanymi są zawroty głowy, uczucie senności i nudności. Pacjenci nierzadko zgłaszają silne bóle głowy, drżenie ciała, wymioty, zaparcia, zaburzenia snu, suchość w ustach, biegunkę, bóle brzucha, niestrawność, wzdęcia, nadmierną potliwość, świąd skóry. U niektórych osób pojawiają się także: nadciśnienie tętnicze, kołatanie serce, tachykardia, zaburzenia rytmu serca, parestezje, szumy uszne, stany depresyjne, koszmary senne, omamy, reakcje skórne, dreszcze, duszności, uderzenia gorąca, smoliste stolce.

reklama

Artykuł powstał we współpracy z Medyk Online

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama