reklama

Festiwal Twórczości Wrażliwej Społecznie szósty raz w Trójmieście

Opublikowano:
Autor:

Festiwal Twórczości Wrażliwej Społecznie szósty raz w Trójmieście - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

ImprezyOd 19 do 21 kwietnia odbywa się VI edycja Festiwalu Wrażliwego. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest bliskość. W trakcie tego wydarzenia będzie można posłuchać wielu znanych osób ze świata polskiego reportażu.
reklama

W dniach 19-21 kwietnia w Trójmieście odbędzie się kolejna edycja ogólnopolskiego Festiwalu Wrażliwego, a organizatorem będzie Fundacja Zostaw Swój Ślad. Od 6 lat w jego trakcie wyłaniani są najlepsi polscy reportażyści, wykazujący się dużą wrażliwością w kwestii problemów i potrzeb drugiego człowieka.

- Szukamy takich opowieści, które otwierają oczy i z jednej strony nie pozwolą nam przejść obok potrzebującego człowieka obojętnie, a z drugiej dadzą nam odwagę i siłę do działania. Nagradzamy reporterów i dokumentalistów, dla których prawda, etyka dziennikarska, warsztat i wrażliwość są najważniejszymi wartościami. Którzy poprzez działalność reporterską chcą zmienić los swoich bohaterów lub ludzi, którzy znajdują się w podobnej sytuacji życiowej - mówi Paula Rettinger-Wietoszko, dyrektor Festiwalu oraz prezeska Fundacji Zostaw Swój Ślad.

reklama

BLISKOŚĆ - to brzmi pięknie 

Główny temat tegorocznej edycji to bliskość.  W trakcie festiwalu będzie sporo paneli i dyskusji na temat bliskości z różnych perspektyw - ludzkiej, codziennej, w biznesie czy też szkole. Dodatkowo w tym roku całemu wydarzeniu towarzyszy premiera książki terapeutycznej - "Wszystkie zwierzęta Ewy" - "ONCOdekalog emocji". To zbiór baśni terapeutycznych, które mają pomóc zrozumieć i oswoić swoje emocje, a także wyjść z emocjonalnego kryzysu. Jest kierowana przede wszystkim do starszych dzieci i nastolatków z chorobami onkologicznymi, przewlekłymi i depresją oraz ich rodziców, opiekunów i przyjaciół. Książkę zrealizowano w ramach projektu CODE AGAINST CANCER. Wydawcą jest Fundacja Zostaw Swój Ślad, a partnerami merytorycznymi zostali: Polskie Towarzystwo Psychoonkologiczne, Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych oraz Wydawnictwo Pedagogiczne OPERON. 

reklama

- Ta niezwykła publikacja to nasza cegiełka, mająca na celu wsparcie polskiej psychiatrii i onkologii dziecięcej, której kondycja jest dramatyczna. Chcieliśmy dać zarówno dzieciom jak i ich rodzicom i opiekunom użyteczne narzędzie do pracy z emocjami. Książka powstała we współpracy z wieloma ekspertami, autorami i konsultantami: specjalistami z zakresu psychologii, medycyny, psychoonkologii, komunikacji, dziennikarstwa i sztuki - komentuje Paula Rettinger-Wietoszko, współautorka i koordynatorka książki.

Darmowe kopie książki trafią do wszystkich klinik onkologii dziecięcej w Polsce oraz ośrodków terapeutycznych i psychiatrycznych. 

Program festiwalu

W wydarzeniu uczestniczy wiele głośnych nazwisk w świecie polskiego reportażu, dziennikarstwa oraz filmu, między innymi Ewa Błaszczyk, Ewa Ewart, Agnieszka Holland, Sławomir Idziak, Wojciech Jagielski, Krzysztof Zanussi, Małgorzata Szejnert, oraz Mariusz Szczygieł. 

reklama

Pierwszego dnia, podczas Gali Otwarcia w Gdańsku, w siedzibie Ergo Hestii odbędzie się debata czy bliskość w biznesie jest w ogóle możliwa lub, czy może stanowić jedyną ścieżkę do tworzenia i rozwoju przedsiębiorstw przyszłości. Rozmowę poprowadzi profesor Cezary Obracht-Prondzyński.

- Niezwykle istotnym aspektem wrażliwego działania biznesu i bliskości, o której mówimy jest wspieranie osób z niepełnosprawnościami zarówno w procesie leczenia, jak i aktywizacji społecznej oraz zawodowej. Fundacja Integralia i Grupa ERGO HESTIA w swojej codziennej działalności wspierają idee ekonomii wartości, które niesie ze sobą Festiwal Wrażliwy - mówi Monika Truszkowska Bednarek, prezeska Fundacji Integrali.

Drugiego dnia, w Konsulacie Kultury w Gdyni będzie można obejrzeć filmy dokumentalne oraz porozmawiać o wartościach i sprawach szczególnie ważnych dla współczesnej młodzieży.

reklama

Trzeciego dnia odbędzie się Gala Finałowa w Muzeum Emigracji w Gdyni. Będzie tam można posłuchać debaty o bliskości na poziomie czysto ludzkim. Prowadzącym ten panel będzie Piotr Jacoń, dziennikarz TVN 24, a uczestnikami psychologowie, dziennikarze oraz ludzie kultury. Tego dnia zostaną nagrodzeni tegoroczni laureaci.

Dochód z festiwalu, jak co roku, jest przeznaczony na pomoc chorym dzieciom, dziecięcym hospicjom domowym, edukację oraz promocję sztuki reporterskiej. 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama