reklama

Projekt spalarni odpadów pełny błędów i niedociągnięć

Opublikowano:
Autor:

Projekt spalarni odpadów pełny błędów i niedociągnięć - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Inwestycje
reklama


Pięć stron uwag, błędów i niedociągnięć do projektu budowlanego spalarni odpadów zgłosił Wojewoda Pomorski. Część z uwag wskazuje, że projekt wartej pół miliarda złotych inwestycji, został przygotowany niezbyt starannie.



Wojewoda Pomorski rozpatrywał odwołanie od pozwoleniu na budowę Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych, który ma powstać na terenie Zakładu Utylizacyjnego na Szadółkach.


Na pięciu stronach Wojewoda wytknął miejskim urzędnikom kilkanaście błędów. Niektóre z nich są tak oczywiste, że nigdy nie powinny pojawić się w miejskich dokumentach.


W opisie do projektu zagospodarowania brakuje informacji, w jaki sposób będzie zapewniony dostęp do drogi publicznej. Działka, z której obecnie zaprojektowano wjazdy na teren inwestycji, nie stanowi drogi publicznej.


Jak zaznaczył wydający decyzję urząd, „nie przedstawiono wszystkich danych niezbędnych do wykazania zgodności planowanego zamierzenia budowlanego z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego Szadółki-Zachód".


Niedociągnięcia dotyczą też spraw ściśle formalnych. Dołączona do projektu mapa jest wykona niepoprawnie. Zgodnie z tym rozporządzeniem mapy powinny być sporządzone w ściśle określonej kolorystyce. Wojewoda stwierdził, że Urząd Miejski dopuścił mapy niezgodne z tymi przepisami.


Sporo zastrzeżeń dotyczy też projektu budowlanego. Brakuje w nim między innymi pojemności zbiornika wody ppoż, ilości i pojemności silosów popiołów czy projektu konstrukcji oraz pojemności podziemnego zbiornika wód deszczowych


Spalarnia za pół miliarda


Gdańska spalarnia ma być przyjazną środowisku elektrociepłownią, w której paliwem będzie część odpadów, których nie da się przerobić ani poddać recyklingowi. W Polsce po wybudowaniu do tej pory 8 takich instalacji.


Budowa miała rozpocząć się w drugim kwartale tego roku. Zgodnie z planem instalacja powinna być gotowa do eksploatacji w 2023 roku. Inwestycja pochłonie ponad 500 mln złotych, z czego 54% pokryje Unia Europejska.


reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama