fbpx

Uczelnie prowadzą zajęcia online, teraz czas na obrony prac dyplomowych

Zarówno prywatne, jak i publiczne uczelnie prowadzą zajęcia dla studentów po pośrednictwem internetu. Kolejnym wyzwaniem będą obrony prac dyplomowych oraz egzaminy końcowe.

Na Uniwersytecie Gdańskim 73% zajęć na studiach stacjonarnych oraz 71% na studiach niestacjonarnych odbywa się obecnie w formie zdalnej. – Są to dane zebrane ze wszystkich wydziałów i innych jednostek uczelni. Procent ten jest niższy tam, gdzie znaczna część zajęć to ćwiczenia laboratoryjne, terenowe lub inne formy, których nie można zrealizować na odległość – mówi nam dr Beata Czechowska-Derkacz, rzecznik prasowy Uniwersytetu Gdańskiego.

Zajęcia online na Uniwersytecie Gdańskim odbywają się za pośrednictwem portalu edukacyjnego UG, w ramach usługi MS Teams lub innych formach nauczania zdalnego stosowanych na poszczególnych wydziałach.

Zapisz się na newsletter Pulsu Gdańska!
W każdy piątek przyślemy Ci podsumowanie tygodnia
oraz ciekawy pomysł na weekend.

Na WSB również obrony

Również niepubliczne uczelnie stanęły przed wyzwaniem zorganizowania zajęć online. – Pomimo presji czasu, wielu technicznych obostrzeń, pierwszy weekend zajęć online został zrealizowany. Z przyjemnością mogę podzielić się naszym wspólnym sukcesem. W miniony weekend: przeszkoliliśmy 316 wykładowców, odbyło się 727 zajęć w trybie online, a uczestniczyło w nich 3740 studentów. Razem spędziliśmy razem łącznie 1800 godzin. Teraz przed nami kolejne wyzwanie, przygotowujemy się do przeprowadzenia obron w trybie zdalnym – mówi dr inż. Irena Bach Dąbrowska, dziekan Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku.

Jak zaznaczają władze WSB, w formie zdalnej zostanie przeprowadzona zarówno obrona prac dyplomowych oraz rekrutacja na studia.

Zobacz również

Skomentuj artykuł

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ta strona używa plików cookies oraz przetwarza niektóre Twoje dane. Akceptuj Zobacz więcej