Nocna przejażdżka 28-letniego mieszkańca Gdańska zakończyła się kolizją z trzema zaparkowanymi samochodami i zatrzymaniem przez policję. Mężczyzna był pijany,a badanie wykazało w jego organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.
Do zdarzenia doszło po północy w rejonie ul. Olimpijskiej. Zgłoszenie o kierowcy toyoty, który uderzył w kilka zaparkowanych pojazdów, wpłynęło do oficera dyżurnego. Na miejsce skierowano patrole ruchu drogowego.
Policjanci ustalili, że sprawca kolizji został wcześniej ujęty przez świadków zdarzenia. Funkcjonariusze potwierdzili okoliczności zgłoszenia, a przeprowadzone badanie alkomatem wykazało, że 28-latek miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.
Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone do czasu przyjazdu grupy zajmującej się obsługą wypadków i kolizji drogowych. Policjanci wykonali oględziny oraz zabezpieczyli ślady. Od zatrzymanego pobrano również krew do dalszych badań.
Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Odpowie nie tylko za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu, ale także za spowodowanie kolizji.
Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów, utrata prawa jazdy oraz wysoka grzywna.
Komentarze (0)