fbpx

Wspólny bilet na transport zbiorowy i pociągi już od jutra

Już od jutra w pociągach PKP Szybkiej Kolei Miejskiej oraz POLREGIO będą honorowane, w granicach administracyjnych Miasta Gdańska, imienne bilety okresowe ZTM.

Już od środy 25 marca, a nie jak pierwotnie zakładano od 1 kwietnia zacznie funkcjonować wspólny bilet na transport miejski oraz kolej na terenie Gdańska.

– W obecnej, trudnej sytuacji wszyscy przewoźnicy borykają się z brakami osobowymi. Z tego powodu zawieszono, lub ograniczono wiele połączeń. Mimo to wciąż staramy się utrzymać funkcjonowanie komunikacji. Wzajemne honorowanie biletów, które miało być ułatwieniem dla mieszkańców, teraz staje się po prostu koniecznością – mówi Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego.

Zapisz się na newsletter Pulsu Gdańska!
W każdy piątek przyślemy Ci podsumowanie tygodnia
oraz ciekawy pomysł na weekend.

– Jesteśmy zawsze po stronie interesu gdańszczanek i gdańszczan, dlatego tydzień wcześniej wprowadzamy możliwość korzystania z pociągów SKM i PKM w Gdańsku dla posiadaczy biletów okresowych i kart mieszkańca. Dziękuję za deklarację marszałka Mieczysława Struka i prawdziwą współpracę miedzysamorządową – mówi Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

Od jutra pasażerowie posiadający bilety okresowe i aktywną Gdańską Kartę Mieszkańca będą mogli podróżować nie tylko tramwajami i autobusami, ale także pociągami SKM i POLREGIO w obszarze Gdańska, czyli pomiędzy stacjami Gdańsk Lipce, Gdańsk Żabianka oraz Gdańsk Osowa. – Dzięki szybszemu wdrożeniu wspólnego biletu łatwiej będzie dotrzeć mieszkańcom do miejsc pracy w warunkach kolejnych ograniczeń narzuconych przez rząd – tłumaczy Piotr Borawski, zastępca prezydenta ds. przedsiębiorczości i ochrony klimatu.

Wprowadzane rozwiązanie będzie funkcjonowało do końca roku, z możliwością wydłużenia tego terminu, jeżeli oferta będzie się cieszyć zainteresowaniem pasażerów.

Zobacz również
Komentarzy: 2
  1. Patrycja mówi

    A co z Zasłużonymi Krwiodawcami ? Oni jeżdżą komunikacja miejska na podstawie legitymacji nie biletu. Czy zatem SKM i reszta będzie honiriwala takie rozwiązanie ?

  2. Krzysztof Kalkowski mówi

    W SKM lub Polregio bilet będzie trzeba zakupić.

Skomentuj artykuł

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ta strona używa plików cookies oraz przetwarza niektóre Twoje dane. Akceptuj Zobacz więcej