fbpx

Od poniedziałku wracają powszednie rozkłady jazdy. Pewne zmiany już jutro

Wprowadzona przez rząd maksymalna ilość pasażerów w pojazdach transportu miejskiego powoduje, że władze miasta muszą zwiększyć ilość autobusów i tramwajów w godzinach szczytu.

Od poniedziałku autobusy i tramwaje będą kursowały podobnie jak w dni powszednie wolne od nauki szkolnej. W godzinach porannego i popołudniowego szczytu pojawią się dodatkowe połączenia. Część kursów, tak jak w tej chwili, zostanie zrealizowana dwoma pojazdami jednocześnie.

W godzinach, w których zapotrzebowanie na przewozy jest mniejsze, jak również w weekendy, wprowadzone zostaną ograniczenia. Niektóre linie mogą zostać zawieszone. – Potrzebujemy rezerw, aby móc zapewnić optymalną ofertę w tym czasie, w którym z komunikacji miejskiej korzysta najwięcej osób – mówi Sebastian Zomkowski, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku.

Zapisz się na newsletter Pulsu Gdańska!
W każdy piątek przyślemy Ci podsumowanie tygodnia
oraz ciekawy pomysł na weekend.

Zmiany od czwartku, służby na przystankach

Natomiast już od jutra wybrane kursy linii 111, 115 i N8 będą obsługiwane autobusami przegubowymi. Dzięki temu jednym pojazdem uda się przewieźć więcej osób.

Również od jutra, na głównych węzłach przesiadkowych pojawią się służby, które będą kontrolować przestrzeganie nowych przepisów dotyczących maksymalnej ilości osób w pojazdach. – Na przystankach pojawią się policjanci, nadzór ruchu, strażnicy miejscy i pracownicy Renomy. Będą oni kontrolować i pouczać, jaka jest dozwolona liczba osób w pojeździe – mówi Piotr Borawski, wiceprezydent Gdańska.

Piotr Borawski apeluje też, aby nie korzystać z transportu zbiorowego bez wyraźnej konieczności. Ma to zapewnić miejsca dla osób, które najbardziej potrzebują dostępu do transportu zbiorowego.

Wszystkie pojazdy na ulice

Jak zapewnia wiceprezydent miasta, przewoźnicy będą starali się wypuszczać na ulicę wszystkie dostępne autobusy i tramwaje. – Pomimo absencji wśród kierowców i motorniczych, postaramy się tak zarządzić zasobami, żeby w godzinach szczytu jak najwięcej pojazdów mogło się znaleźć na gdańskich torowiskach i ulicach – mówi Borawski.

Nowe tramwaje mogą zabrać od jutra na pokład mniej pasażerów niż standardowe autobusy!Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku, Gdańskie Autobusy i Tramwaje, Miasto Gdańsk

Opublikowany przez Puls Gdańska Wtorek, 24 marca 2020
Zobacz również

Skomentuj artykuł

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ta strona używa plików cookies oraz przetwarza niektóre Twoje dane. Akceptuj Zobacz więcej