fbpx

Czy zacznie brakować kierowców i motorniczych?

Zarząd Transportu Miejskiego stara się optymalizować rozkład jazdy i dopasować liczbę kursów do oczekiwań pasażerów. Jednak od kilku dni zmniejsza się liczba pracujących kierowców i motorniczych. Już co siódmy z nich nie świadczy pracy.

O rosnącej absencji prowadzących pojazdy transportu miejskiego poinformował Sebastian Zomkowski, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego. – Codziennie monitorujemy wskaźnik absencji załogi motorniczych i kierowców autobusów. Parę dni temu, wskaźnik ten kształtował się na poziomie 6-7%. Do dzisiaj, poziom wskaźnika wzrósł do 16,4%, niestety tendencja wzrostowa – poinformował na Facebooku Sebastian Zomkowski.

Rośnie liczba kierowców i motorniczych korzystających z ustawowego zasiłku opiekuńczego oraz tych, którzy przebywają na zwolnieniach lekarskich. Jeżeli jeszcze bardziej zmniejszy się liczba prowadzących pojazdy, może dojść do konieczności większych cięć w rozkładach jazdy.

Zapisz się na newsletter Pulsu Gdańska!
W każdy piątek przyślemy Ci podsumowanie tygodnia
oraz ciekawy pomysł na weekend.

Zarząd Transportu Miejskiego dostosowuje ofertę zarówno do potrzeb pasażerów, jak i dostępności prowadzących pojazdy. – Ograniczamy liczbę kursów wszędzie tam, gdzie istnieją substytuty transportu, gdzie występuje mniejsze wykorzystanie autobusów i tramwajów, po to, aby przesunąć zasoby do zagęszczenia kursów na najważniejszych ciągach. Wszędzie tam, gdzie technicznie możliwe, włączamy do ruchu pojazdy o większej pojemności – opisuje podejmowane działania dyrektor ZTM.

Codziennie monitorujemy wskaźnik absencji załogi motorniczych i kierowców autobusów. Parę dni temu, wskaźnik ten…

Opublikowany przez Sebastiana Zomkowskiego ZTM w Gdańsku Piątek, 20 marca 2020
Zobacz również

Skomentuj artykuł

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ta strona używa plików cookies oraz przetwarza niektóre Twoje dane. Akceptuj Zobacz więcej