Trefl rozbija Skrę Bełchatów i wraca na fotel lidera

Trefl rozbija Skrę Bełchatów i wraca na fotel lidera - Zdjęcie główne

Siatkówka Trefl kontynuuje świetny początek sezonu i zalicza piąte zwycięstwo na sześć spotkań. Gdańszczanie pojechali do Bełchatowa i pokonali będącą w kryzysie Skrę 3:1.

W spotkaniu 6. kolejki PlusLigi siatkarze Trefla Gdańsk wybrali się do Bełchatowa, aby zmierzyć się z tamtejszą Skrą. Gdańszczanie chcieli wrócić na dobre tory po pierwszej w sezonie porażce w poprzednim meczu z Bogdanką LUK Lublin 2:3. W przypadku zwycięstwa z 9-krotnymi Mistrzami Polski Trefl mógł znowu, przynajmniej na jeden dzień, zasiąść na fotelu lidera.

Mecz zaczął się wyrównanie. Żadna ze stron nie potrafiła zbudować sobie pokaźnej zaliczki, a wynik krążył ciągle wokół remisu. Gamechangerem okazał się być Mikołaj Sawicki, który w końcówce najpierw posłał dwa asy serwisowe, a następnie swoim atakiem ustanowił wynik pierwszego seta na 24:26.

Gdańszczanie utrzymali tempo i w drugiej partii od początku prowadzili. Gospodarze dogonili ich dopiero przy wyniku 18:18 i ponownie czekała nas emocjonująca końcówka. Znów górą byli siatkarze Trefla, a wynik na 26:28 ustalił Kewin Sasak.

Trzecią odsłonę lepiej zaczęli bełchatowianie, którzy walczyli już o życie w tym meczu. Udało im się nawet odskoczyć 10:6, ale goście doprowadzili do wyrównania 15:15. Siatkarzy Skry zaliczyli jednak świetną serie w końcówce i set zakończył się wynikiem 25:20 po ataku Bartłomieja Lipińskiego.

Kolejna partia ponownie zaczęła się po myśli gospodarzy, którzy prowadzili 8:6. Nie trwało to jednak długo, bo za chwilę inicjatywę przejęli gdańszczanie, zdobywając pod rząd sześć punktów, a trzema asami ponownie popisał się Sawicki. Trefl przewagi już nie oddał i pewnie doprowadził seta do wyniku 16:25.

Gdańskie lwy z Bełchatowa wyjeżdżają z tarczą, pokonując Skrę 3:1. Dzięki temu wynikowi Trefl wraca na fotel lidera, lecz jeszcze dzisiaj (15.11) może się to zmienić. Swoje spotkanie w ramach 6. kolejki rozgrywa Projekt Warszawa, a jutro (16.11) zagra Jastrzębski Węgiel. Oba zespoły są jak do tej pory niepokonane i w przypadku zwycięstwa przeskoczą gdańszczan w tabeli.

PGE GiEK Skra Bełchatów – Trefl Gdańsk 1:3 (24:26, 26:28, 25:20, 16:25)