Trefl przegrywa w Warszawie. O awans do półfinału powalczy w Gdańsku

Trefl przegrywa w Warszawie. O awans do półfinału powalczy w Gdańsku - Zdjęcie główne

Siatkówka Drugie spotkanie ćwierćfinału play off PlusLigi nie pozwoliło wybrać lepszej drużyny spośród pary Trefl Gdańsk - VERVA Warszawa ORLEN Paliwa. Tydzień temu triumfowali gdańszczanie, dziś lepsi okazali się siatkarze ze stolicy.

Ubiegłotygodniowe spotkanie pewnie wygrali gdańszczanie. Dzisiejszy rewanż w Warszawie miał przypieczętować awans do półfinału.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gdańszczanie, ale ich dominację widać było tylko przez pierwszych kilka minut. Później inicjatywa przeszła w ręce gospodarzy, którzy zbudowali sobie w połowie pierwszego seta sporą przewagę (14:9). Mimo odrobienia strat i doprowadzenia do remisu, Gdańskie Lwy musieli oddać pierwszego seta zawodnikom ze stolicy (25:22).

W drugiej odsłonie również przeważali gospodarze. Szybko po ich stronie tablicy pojawiła się wyższa liczba, której bronili prawie do końca seta. Gdańszczanie odrobili straty dopiero przy stanie 22:22, jednak ostatnie piłki lepiej wyprowadzali zawodnicy Vervy. Set ponownie zapisany został po stronie gospodarzy (25:23).

W trzeciej partii dzięki błędom gospodarzy i skutecznej grze duetu Lipiński-Wlazły, udało się gościom wyjść na proszenie i zbudować wyraźną przewagę (10:16). Do końca tej odsłony spotkania to gdańszczanie nadawali rytm gry (21:25).

Czwarty set zaczął się dość wyrównanie (8:8), jednak szybko to gdańszczanie znowu przejęli inicjatywę wykorzystując „utratę mocy” w drużynie prowadzonej przez trenera Andrea Anastasiego. W środkowej części seta różnica była znacząca (13:19), ale Vervie udało się ją nieznanie zredukować (21:25).

Tie-break był sumą wszystkich setów dzisiejszego spotkania. Mimo początkowej przewagi gospodarzy (5:1) gra w całym piątym secie była wyrównana. Najpierw gdańszczanie doprowadzili do wyrównania (9:9), później zdobyli prowadzenie (10:11), by za chwilę znowu wynik na tablicy wskazywał identyczną liczbę punktów (13:13). Ostatecznie dwa kolejne punkty zdobyli gospodarze, wygrywając seta 15:13.

Trzeci mecz tej pary, który zdecyduje o awansie do półfinału, zostanie rozegrany w środę 31 marca w Gdańsku.

Verva Warszawa Orlen Paliwa – Trefl Gdańsk 3:2 (25:22, 25:23, 21:25, 21:25, 15:13)