Trefl odpada z turnieju plażowego w Krakowie

Trefl odpada z turnieju plażowego w Krakowie  - Zdjęcie główne

Siatkówka Trefl Royal Seafood Gdańsk przegrał z siatkarzami GKS Katowice 1:2 i odpadł z turnieju PreZero Grand Prix PLS.

Turniej PreZero Grand Prix PLS nie okazał się szczęśliwy dla siatkarzy prowadzonych przez Michała Winiarskiego. Wczoraj w meczu z Projektem Warszawa gdańszczanie przegrali oba sety. Nie pomogła nawet praktycznie całkowita wymiana składu na boisku.

[news:1204346]

Dziś rywalami Gdańskich Lwów byli siatkarze GKSu Katowice, którzy wczoraj przegrali Alsecco Stal Nysa 1:2. W pierwszych minutach dzisiejszego spotkania to siatkarze Trefla prezentowali lepszy poziom, który szybko przełożył się na tablicę wyników. Jeszcze przy stanie 21:18 wszystko wskazywało na to, że set wygrają gdańszczanie. W końcówce seta jednak bardzo skuteczny atak GKS-u i ostatecznie to oni wygrali pierwszą odsłonę spotkania 25:27.

Drugi set zdecydowanie lepiej ponownie rozpoczęli podopieczni Michała Winiarskiego, którzy dzięki skutecznym blokom oraz dobrej zagrywce nie dali szansy Ślązakom, wygrali tą część spotkania 25:17 i doprowadzili do tie-breaka.

Trzecia i ostatnia partia od początku toczyła się punkt za punkt. Żadna z drużyn nie zdobyła przewagi pozwalającej na spokojną grę. Ostatecznie GKS triumfował i w tej części spotkania 18:16.

Druga porażka w turnieju oznacza, że siatkarze prowadzeni przez Michała Winiarskiego żegnają się z turniejem.

Trefl Royal Seafood Gdańsk - GKS Katowice 1:2 (25:27, 25:18, 16:18)