Trefl kończy rok zwycięstwem po tie-breaku

Trefl kończy rok zwycięstwem po tie-breaku  - Zdjęcie główne

Siatkówka Po raz kolejny siatkarze Trefla potrzebowali tie-breaka, aby udowodnić wyższość na ligowym rywalem. Czwartą statuetkę MVP w tym sezonie otrzymał atakujący Bartłomiej Bołądź.

Trefl Gdańsk zakończył 2022 rok pokonując po tie-breaku Ślepsk Malow Suwałki. Przez długą część meczu walka toczyła się punkt za punkt. Po ostatnim gwizdku sędziego i wygraniu piątego seta 15 do 13, czwartą statuetkę MVP w tym sezonie otrzymał atakujący Bartłomiej Bołądź. Zdobył on 21 punktów – 20 atakiem i jeden z pola serwisowego.

- W pierwszym secie naprawdę bardzo mocno nas zaskoczyli, ale dobrze, że się nie poddaliśmy, w drugim secie wróciliśmy do gry i myślę, że to przeważyło, ten drugi set, że ten mecz wygraliśmy. W każdym elemencie się poprawialiśmy z seta na set, Suwałki cały czas naciskały, czuliśmy to, ale reasumując było to bardzo ważne zwycięstwo i bardzo się z niego cieszymy - oceniał po meczu Bartłomiej Bołądź.

Teraz przed gdańszczanami najdłuższa jak do tej pory przerwa w treningach. Dzięki przełożeniu meczu wyjazdowego z Cuprum Lubin, zawodnicy święta mogą spędzić w domach, a do treningów powrócą 29 grudnia.

Pierwszy mecz w 2023 roku Trefl rozegra w sobotę 7 stycznia o godz. 17:30. Gdańszczanie podejmą na swoim boisku PGE Skrę Bełchatów.

Trefl Gdańsk - PGE Skra Bełchatów 3:2 (18:25, 25:17, 25:22, 23:25, 15:13)