Trefl Gdańsk z awansem do 1/8 Pucharu Polski

Trefl Gdańsk z awansem do 1/8 Pucharu Polski - Zdjęcie główne

Siatkówka Siatkarze Trefla Gdańsk pokonali na wyjeździe drużynę BBTS Bielsko-Biała 3:0 i zapewnili sobie awans do 1/8 Pucharu Polski.

Forma siatkarzy Trefla Gdańsk w ostatnim czasie nie należy do najwyższych. W poprzednim meczu poniósł porażkę 1:3 ze Ślepskiem Suwałki, który zajmował przedostatnie miejsce w lidze.

Pierwszym przeciwnikiem podopiecznych Michała Winiarskiego w Pucharze Polskim był lider zaplecza PlusLigi BBTS Bielsko-Biała. Do walki z pierwszoligowcem trener gdańszczan wystawił swój najsilniejszy skład.

Początek pierwszego seta należał do gospodarzy, którym udało się szybko objąć prowadzenie (6:1). Gdańszczanie długo próbowali zminimalizować początkową stratę, jednak presja, zamiast działać pobudzająco, jeszcze utrudniała im zadanie. Kilka punktów gospodarze otrzymali prawie za darmo po błędach pomorskiej drużyny. Trudna dla gdańskiego zespołu pierwsza odsłona meczu rozstrzygnęła się dopiero w walce na przewagi (25:27).

W drugiej części spotkania nadal nie było widać wyraźnej różnicy pomiędzy obiema drużynami. Gospodarze znowu szybko zbudowali, niewielką tym razem, przewagę (6:3) stawiając gdańszczan w roli goniącego. Jednak w końcówce seta gospodarze zaczęli popełniać błędy i set ponownie zakończył się zwycięstwem Trefla (22:25).

Zupełnie inne drużyny oglądać można było w trzecim secie. Wygraną 12:25 gdańszczanie przypieczętowali zwycięstwo w całym meczu.

Z wyniku zadowolony jest trener gdańskiej drużyny.

- Przede wszystkim jesteśmy bardzo szczęśliwi, ponieważ było to dla nas bardzo ciężkie spotkanie. Szczególnie dlatego, że w dwóch pierwszych setach nie potrafiliśmy odnaleźć swojej gry i graliśmy dosyć nerwowo, popełnialiśmy dosyć dużo błędów bezpośrednich, co nam się rzadko zdarza. Myślę, że po części wynikało to także z tego, że graliśmy bardzo ciężki mecz w niedzielę wieczorem z Suwałkami, który przegraliśmy 1:3 i po którym mieliśmy mało czasu, by powrócić do pełnej koncentracji. Dlatego jestem bardzo szczęśliwy, że udało nam się dzisiaj zwyciężyć i awansować dalej. Był to dla nas bardzo ciężki mecz, także z uwagi na to, że było to spotkanie, w którym wszystko mogło się zdarzyć, a jeżeli taki mecz się przegra, to jest się w bardzo ciężkiej sytuacji. Dziękuję zespołowi, ponieważ dzięki temu wynikowi nasze święta będą dużo spokojniejsze - mówił Michał Winiarski, szkoleniowiec Trefla Gdańsk.

Przeciwnikiem Trefla Gdańsk w 1/8 Pucharu Polski będzie drużyna z PlusLigi – Cuprum Lubin.

BBTS Bielsko-Biała – Trefl Gdańsk 0:3 (25:27, 22:25, 12:25)