Trefl Gdańsk pewnie pokonał ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Siatkówka W niedzielę, 10 grudnia Trefl Gdańsk pewnie pokonał ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle 3:0 w meczu 11. kolejki PlusLigi. Spotkanie na trybunach Ergo Areny oglądało prawie 9000 widzów.

Pierwsza odsłona spotkania była pełna zwrotów akcji. Gdańszczanie zaczęli budować swoją przewagę za sprawą świetnej gry w zagrywce, z asami na koncie Kewina Sasaka i Mikołaja Sawickiego. Pomimo szybkiego odrobienia strat przez ZAKSĘ, Trefl zdołał zakończyć seta punktową serią, ustalając wynik na 25:20.

Druga partia rozpoczęła się imponująco dla gospodarzy, którzy szybko wypracowali znaczną przewagę (10:3). Choć Kędzierzynianie próbowali odrabiać straty, Trefl utrzymywał kontrolę nad sytuacją i zakończył seta wynikiem 25:20, ponownie dając się poznać jako zespół o niezwykłej determinacji.

Trzecia odsłona to kontynuacja widowiskowej walki. Gdańszczanie utrzymywali minimalną przewagę, którą później z powodzeniem powiększyli, zyskując dzięki skutecznym atakom Sasaka. Mimo determinacji ZAKSY, Trefl nie dał sobie odebrać prowadzenia, zakończając seta wynikiem 25:21.

- To był ciężki mecz. Wynik nie odzwierciedlał tego, jak ten mecz wyglądał, bo w każdym secie była walka. Mimo tego, że zaczynaliśmy dobrze, to ZAKSA cały czas deptała nam po piętach, goniła wynik i parę razy była bardzo blisko tego, żeby ten wynik dogonić. Udało nam się finalnie w tych wszystkich trzech setach przechylić szalę zwycięstwa na naszą stronę i z tego się bardzo cieszę - oceniał po meczu Kamil Droszyński z Trefla.

Trefl Gdańsk – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0 (25:20, 25:20, 25:21)