Trefl. Deszczowa porażka na początek plażowego turnieju [ZDJĘCIA]

Siatkówka Siatkarze Trefla Royal Seafood Gdańsk przegrali z drużyną Projekt Warszawa 0:2 (20:25, 19:25) w pierwszym meczu plażowego turnieju PreZero Grand Prix, który rozgrywany jest w Krakowie.

Zdecydowanie nieplażowa pogoda nie zatrzymała startu turnieju PreZero Grand Prix, który rozgrywany jest na boiskach kompleksu sportowego KS Wanda w Krakowie. Oprócz deszczu, siatkarzom nie sprzyjała też temperatura, która w stolicy Małopolski wahała się od 17 do 19 stopni.

Pierwszymi przeciwnikami gdańszczan byli siatkarze Projektu Warszawa, którzy w minionym sezonie występowali pod nazwą VERVA Warszawa ORLEN Paliwa. W wyjściowej "4" trener Michał Winiarski wystawił Kewina Sasaka, Łukasza Kozuba, Bartłomieja Mordyla oraz Bartłomieja Lipińskiego. W pierwszym secie udało się im zdobyć jednak jedynie 20 punktów.

Po przerwie, do rywalizacji stanął praktycznie inny skład. Na boisku pojawili się bowiem Patryk Łaba, Maciej Olenderek, Karol Urbanowicz oraz znany z pierwszego seta Bartłomiej Lipiński. Również w tym przypadku nie udało się gdańszczanom pokonać swoich kolegów z Warszawy. Druga czwórka Trefla zdobyła jedynie 19 oczek. Zgodnie z zasadami turnieju plażowego, mecz rozgrywany jest do dwóch wygranych setów.

Jutro Trefl spotka się z GKSem Katowice, który dziś przegrał 1:2 z Alsecco Stal Nysa. Mecz rozpocznie się o godzinie 15.15. Transmisja w Polsat Sport.