Sensacyjne zwycięstwo Trefla w Jastrzębiu. Gdańszczanie pokonali mistrza Polski

Sensacyjne zwycięstwo Trefla w Jastrzębiu. Gdańszczanie pokonali mistrza Polski - Zdjęcie główne

Siatkówka Trefl Gdańsk do najlepszej ósemki Plusligi wszedł rzutem na taśmę. W pierwszym meczu ćwierćfinałowym rywalem gdańszczan był Jastrzębski Węgiel. Gdy już wydawało się, że mistrzowie Polski wygrają spotkanie, siatkarze z Gdańska pokazali swoją najlepszą grę.

W pierwszym secie gdańszczanie prawie przez całą partię prowadzili kilkoma punktami. Drużyna Michała Winiarskiego utrzymywała prowadzenie niemalże do końca partii. Dopiero od stanu 20:23 Jastrzębski doprowadził do wyrównania i gry na przewagi. Mistrzowie Polski okazali się lepsi w tej zaciętej walce i wygrali 28:26.

W drugim secie drużyna z Gdańska przygasła. Przez całą partię to gospodarze kontrolowali grę. Jastrzębski Węgiel zwyciężył wygrywając seta do 18. Prowadząc 2:0, mistrzowie Polski byli bliscy zwycięstwa w całym meczu.

Po drugim secie trener Trefla dokonał dwóch poważnych zmian na boisku. Za grających na początku spotkania Łukasza Kozuba i Kewina Sasaka weszli doświadczeni Lukas Kampa i Mariusz Wlazły. Wypoczęci liderzy gdańskiej drużyny odwrócili sytuację na boisku. Gdańszczanie gładko wygrali trzeciego i czwartego seta pozwalając gospodarzom zdobyć odpowiednio 18 i 21 punktów.

W decydującej partii obie drużyny nie pozwalały przeciwnikom zbudować przewagi. Gdańszczanie zdołali jednak doprowadzić do dwupunktowej przewagi, która dała gościom dwie piłki meczowe. Pierwsza zakończyła się błędem zagrywki gdańszczan. W ostatniej akcji spotkania na aut piłkę wysłał środkowy mistrzów Polski.

Jastrzębski Węgiel - Trefl Gdańsk 2:3 (28:26, 25:18, 18:25, 21:25, 13:15)

[news:1297614]

Obie drużyny spotkają się ponownie w drugim meczu ćwierćfinałowym w najbliższą sobotę w Gdańsku o godzinie 14:45. Jeśli Trefl zwycięży to awansuje do półfinału PlusLigi. W przypadku wygranej Jastrzębskiego Węgla, obie drużyny zagrają trzeci raz po świętach. Gdańszczanie o awans walczyliby na wyjeździe.