Pierwszy ćwierćfinał play-off dla Trefla Gdańsk

Pierwszy ćwierćfinał play-off dla Trefla Gdańsk - Zdjęcie główne

Siatkówka Siatkarze Trefla Gdańsk pokonali VERVĘ Warszawa ORLEN Paliwa 3:1 (25:18, 25:20, 21:25, 25:22) w pierwszym ćwierćfinałowym meczu PlusLigi.

Pierwsze dwa sety do zdecydowana dominacja gospodarzy. Siatkarze Trefla Gdańsk w pierwszej odsłonie spotkania szybko odskoczyli na kilka oczek (10:5) i przez prawie cały set utrzymywali około 5 punktową przewagę (14:8, 20:14). Bardzo dobrze w pierwszym secie spisywał się Mariusz Wlazły, który zdobył dla gdańszczan aż 8 punktów. Pięć punktów zdobyli gospodarze dzięki błędom zagrywki gości. Sami oddali jeden punkt więcej warszawiakom.

Druga partia była już bardziej wyrównana ale nadal ani razu Trefl nie pozwolił Vervie wyjść na prowadzenie. Ponownie znakomicie na boisku spisywał się kapitan gdańszczan, skutecznie atakujący pole przeciwnika zarówno z zagrywki jak i w ataku. Drugą gwiazdą po stronie gdańszczan był Karol Urbanowicz, który popisał się dwoma blokami i dwoma atakami w krótkim czasie.

Trzeci set to przebudzenie gości i wyraźny spadek formy siatkarzy prowadzonych przez Michała Winiarskiego. W połowie seta goście zdobili przewagę, której nie oddali do końca tej odsłony spotkania. Do sytuacji z drugiego seta w pomeczowej wypowiedzi odniósł się Moritz Reichert.

- Często przy prowadzeniu w meczu 2:0 po dość pewnie wygranych setach jest tak, że w trzeciej partii trochę ucieka koncentracja, ciężko utrzymać skupienie na najwyższym poziomie. Tak było w naszym przypadku, nie ustrzegliśmy się prostych błędów – mówił Reichert.

W czwartej partii ponownie wywiązała się wyrównana walka pomiędzy obiema drużynami. Wśród gospodarzy w tej odsłonie meczu wyróżniał się Moritz Reichert, który został uznany najlepszym zawodnikiem spotkania. To właśnie Reichert był autorem dwóch asów serwisowych, po których gospodarze odskoczyli na trzy oczka w końcowej fazie seta (20:17). To właśnie tej straty nie odrobili już do końca goście z Warszawy.

Rywalizacja w ćwierćfinale play-off toczy się do dwóch zwycięstw. Rewanżowy mecz zostanie rozegrany w sobotę 27 marca w Warszawie. Ewentualne trzecie starcie - 30 lub 31 marca w Ergo Arenie.

Trefl Gdańsk – Verva Warszawa Orlen Paliwa 3:1 (25:18, 25:20, 21:25, 25:22)