Pewne zwycięstwo Trefla Gdańsk z Cerradem Eneą Czarnymi Radom

Pewne zwycięstwo Trefla Gdańsk z Cerradem Eneą Czarnymi Radom - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Siatkówka Trefl Gdańsk w poniedziałkowy wieczór wygrał bez straty seta z Cerradem Eneą Czarnymi Radom.

To drugi mecz z rzędu, który rozegrany został w sopockiej Hali 100-lecia zamiast w Ergo Arenie. Główna hala Gdańskich Lwów zajęta była przez turniej jeździecki.

W pierwszym i trzecim secie siatkarze Trefla pokazały swoją dawną moc, kończąc partie z wysoką, odpowiednio dwunasto- i ośmiopunktową przewagą.

Trefl świetnie zachował koncentrację także w końcówce drugiego seta, gdy przeciwnicy dogonili gospodarzy w końcówce i doprowadzili do remisu 22:22. Gdańszczanie nie dali sobie odebrać prowadzenia, a pomogły w tym zagrywka Patryka Łaby i skuteczność w ataku Bartłomieja Lipińskiego.

Statuetka MVP powędrowała po meczu do Karola Urbanowicza. Młody środkowy, wychowanek Trefla, zdobył 11 punktów - cztery blokiem, trzy bezpośrednio z zagrywki i cztery z ataku.

- W meczu z Lubinem świetnie się nam grało, atmosfera na boisku była genialna i chcieliśmy ją przenieść na dzisiejszy mecz. Jak widać po wyniku udało się, także jesteśmy bardzo zadowoleni i mamy nadzieję, że tę atmosferę i wyniki będziemy przekładać także na kolejne spotkania. Wiemy, że czasem początki setów mamy dość trudne, dość długo wchodzimy w set i dziś zdecydowanie myśleliśmy o tym, by jak najlepiej rozpocząć każdą partię. Nie zawsze nam się to udawało, myślę, że ten wygrany drugi set był takim przełamaniem dla nas i później już było dużo łatwiej - mówił po meczu Karol Urbanowicz.

Przed gdańszczanami teraz czas na rewanżowe spotkanie ze Stalą Nysa. Wyjazdowy mecz odbędzie się w piątek 28 stycznia o godz. 20.30. We wtorek 1 lutego Trefl podejmie w Ergo Arenie w ćwierćfinale Pucharu Polski GKS Katowice, a w niedzielę 6 lutego o godz. 14:45 gdańszczanie zmierzą się przed własną publicznością z mistrzem Polski, Jastrzębskim Węglem.

Trefl Gdańsk – Cerrad Enea Czarni Radom (25:13, 25:23, 25:17)