Pewne zwycięstwo Trefla nad ligowym beniaminkiem

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook
Siatkówka Trefl Gdańsk pewnie pokonał przed własną publicznością ligowego beniaminka LUK Lublin 3:0.

Początek spotkania był dobry dla gości, którzy zdobyli pierwszy punkt meczu. Lublinianie od początku prezentowali wysoki poziom gry, podobnie jak gdańszczanie, którzy skutecznie odpowiadali na ataki, a także w zdecydowany sposób sami przejmowali inicjatywę w grze. Pierwsza odsłona spotkania była pełna bardzo dobrych zagrywek. Wyrównana walka trwała do 8 punktów. Przez błąd gospodarzy LUK odskoczył na dwa oczka (8:10). Gdańskie lwy nie odpuszczały i wkrótce udało im się wyrównać wynik (12:12), a następnie objąć prowadzenie (13:12). Dzięki błędowi gości przewaga Trefla zwiększyła się do dwóch punktów (14:12). Po przerwie na wniosek trenera LUK Lublin, goście z impetem przystąpili do kontrataku i odzyskali stracone punkty (14:14), jednak nie na długo. Skuteczna gra gdańskiej drużyny przełożyła się na kolejne trzy oczka (17:14). As serwisowy Bartłomieja Lipińskiego pomógł uzyskać kolejny punkt przewagi (19:15). Lublinianie nie odpuszczali w walce, jednak mimo to przewaga gospodarzy urosła do pięciu punktów, utrzymując się już do końca seta (25:20).

Drugą odsłonę spotkania pierwszym punktem zaczęli gdańszczanie. Prowadzenie szybko przejął jednak beniaminek PlusLigi (2:4). Gdańskie lwy zdecydowanie odpowiedziały na ofensywę gości doprowadzając do wyrównania wyniku (5:5). Wkrótce Trefl po raz kolejny w tym meczu znalazł się na prowadzeniu (7:6). Po chwili przewaga gospodarzy urosła do 3 punktów (10:7) i z każdą kolejną akcją było widać, kto zakończy to spotkanie zwycięsko. W drugim secie bardzo wyraźnie było widać powrót do formy byłego reprezentanta Polski. Mariusz Wlazły kilkukrotnie skutecznie punktował, popełniając zdecydowanie mniej błędów niż jeszcze miesiąc temu. Partia zakończyła się wygraną Trefla 25:22.

Od początku trzeciej odsłony na boisku dominowali gdańszczanie. Po kilku minutach mieli już sporą przewagę, której nie oddali do końca. Najbliżej rywale zbliżyli się jedynie na odległość dwóch punktów (7:5). Podopieczni Michała Winiarskiego pewnie podążali jednak w kierunku kolejnego zwycięstwa. Ostatecznie gdański zespół wygrał tę odsłonę 25:16 i zapewnił sobie trzysetowe zwycięstwo.

Trefl Gdańsk - LUK Lublin 3:0 (25:20, 25:22, 25:16)