Finał Pucharu Polski nie dla siatkarzy z Gdańska [ZDJĘCIA]

Siatkówka Jedynie 77 minut potrzebowali siatkarze Jastrzębskiego Węgla aby pokonać kolegów z Trefla Gdańsk w półfinałowym meczu Pucharu Polski.

Wystarczyło kilka minut pierwszego seta, aby zawodnicy Jastrzębskiego Węgla zbudowali sobie bezpieczną przewagę. Pomarańczowi wykazali się dużą skutecznością zarówno w bloku, jak i w ataku, w którym uzyskali aż 70-procentową skuteczność. Gdańskie Lwy próbowały odrabiać straty, jednak rywalom skutecznie udało się zatrzymywać ataki Mariusza Wlazłego oraz Moritza Reicherta. Straty gdańszczan okazały się jednak zbyt duże i ostatecznie pierwszy set zakończył się wynikiem 25:22.

Drugą odsłonę znowu lepiej rozpoczęli podopieczni Andrei Gardiniego, którzy dzięki skutecznemu blokowi ponownie zbudowali przewagę (10:7). Podobnie jak w pierwszej części spotkania, jastrzębianie nie dali szans na odrobienie strat. Sytuacji nie poprawiła gra samych gdańszczan, którzy punkty tracili po swoich błędach. Końcówkę seta już całkowicie zdominowali przeciwnicy gdańskich lwów, którzy zakończyli tą odsłonę spotkania z siedmiopunktową przewagą (25:18).

W trzeciej części półfinałowego meczu trener Michał Winiarski zdecydował się na zmianę na pozycji rozgrywającego. Od początku seta na boisku występował Łukasz Kozub, który zastąpił Marcina Janusza. Gdańszczanie nadal jednak popełniali błędu oraz nie umieli przełamać ataku swoich kontrkandydatów do finału. Kolejne zmiany w składzie gdańskiej drużyny nie pomagały. Set zakończył się zwycięstwem zawodników Jastrzębskiego Węgla (25:19).

Jastrzębski Węgiel - Trefl Gdańsk 3:0 (25:22, 25:18, 25:19)

[news:1149095]