Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook
Siatkówka Złotymi medalistkami drugiej edycji PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki zostały zawodniczki Impel #VolleyWrocław, które pokonały LOS Nowy Dwór Mazowiecki 2:1. Finałowe spotkanie było zwieńczeniem czterech dni rywalizacji na gdańskiej plaży najlepszych polskich siatkarek.

Przez cztery dni na Stadionie Letnim na plaży w Brzeźnie odbył się turniej PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. Podczas turnieju w Gdańsku rywalizowały siatkarki znane na co dzień z parkietów TAURON Ligi.

- Dopisała nam pogoda, na trybunach było sporo kibiców a poziom turnieju rósł z każdym kolejnym meczem - mówi Artur Popko, prezes zarządu Polskiej Ligi Siatkówki.

Sporą niespodzianką turnieju był bardzo wysoki poziom debiutujących w turnieju reprezentantek pierwszoligowego LOS Nowy Dwór Mazowiecki. Po zaciętej walce w półfinale pokonały zespół TAURON Ligi BKS BOSTIK Bielsko-Biała 2:1. W drugim spotkaniu półfinałowym, wrocławianki w dwóch setach pokonały koleżanki z Jokera Świecie. Warto dodać, że dla podopiecznych Dawida Murka jest to drugi finał letniego turnieju. W pierwszym, ubiegłorocznym turnieju wrocławianki zajęły drugie miejsce.

Spotkanie finałowe siatkarki LOS Nowy Dwór Mazowiecki rozpoczęły bardzo dobrze i wiele wskazywało na to, że mogą wygrać cały turniej. Dobra gra w obronie i udane kontry dały im szybko pięciopunktową przewagę, a dalej pozwoliły wygrać pierwszego seta. Na początku drugiego seta siatkarki z Nowego Dworu Mazowieckiego kontynuowały dobrą grę, ale w połowie seta inicjatywę na boisku przejęły siatkarki z Wrocławia. Zespół TAURON Ligi ostatecznie okazał się lepszy w drugim secie spotkania. Zgodnie z zasadami turnieju plażowego, o zwycięstwie zdecydował trzeci set. Ten zdecydowanie zdominowały zawodniczki Impelu #VolleyWrocław, które wygrały seta 15:8.

MVP spotkania i całego turnieju została Aleksandra Gromadowska.