Lechia wygrała w Tychach. Trzecie zwycięstwo z rzędu

Lechia wygrała w Tychach. Trzecie zwycięstwo z rzędu - Zdjęcie główne

Piłka nożna Podopieczni Szymona Grabowskiego wygrali trzecie spotkanie z rzędu i pną się w ligowej tabeli. Do lidera Biało-Zielonym brakuje już zaledwie dwóch punktów.

Lechia Gdańsk kontynuuje swoją pogoń za ligową czołówką, zdobywając na trudnym terenie kolejne 3 punkty. Biało-Zieloni pokonali na wyjeździe GKS Tychy 3:1 po bramkach Maksyma Khlana, Rifeta Kapicia oraz Tomasa Bobceka.

Początek spotkania nie należał do najbardziej zjawiskowych. Po obu stronach brakowało klarownych sytuacji. Gospodarze przeważali w posiadaniu piłki, ale nie szły za tym żadne konkrety. Te pojawiły się natomiast ze strony Lechii, kiedy w 24. minucie długie podanie na lewe skrzydło otrzymał Maksym Khlan, a następnie wbił się w pole karne, kręcąc całą obroną GKS-u i pokonał bramkarza uderzeniem obok słupka.

Po rozpoczęciu drugiej połowy gospodarze szybko chcieli odpowiedzieć i to się im udało. W 52. minucie dośrodkowanie z prawej strony otrzymał wprowadzony w przerwie Bartosz Śpiączka, który uderzeniem głową pokonał Bogdana Sarnavski'ego i w Tychach mieliśmy remis.

Taki wynik długo się jednak nie utrzymał, bo po niecałych dwóch minutach Lechia znowu prowadziła. Samotną akcją popisał się Rifet Kapić, który lekkim strzałem zza linii obrony oszukał Macieja Kikolskiego. Wynik w 61. minucie podwyższył jeszcze Tomas Bobcek, którego świetnie obsłużył Tomasz Neugebauer wystawiając mu piłkę w zasadzie na 1 na 1 z bramkarzem. Czech się nie pomylił i wpakował piłkę do siatki.

Podopieczni Dariusza Banasika nie zdołali już odpowiedzieć na dwubramkowe prowadzenie i Lechia wraca do Gdańska z 3 punktami, bo mecz zakończył się rezultatem 1:3. Dzięki temu zwycięstwu gdańszczanie przesuwają się na trzecie miejsce w tabeli i tracą zaledwie 2 punkty do pierwszej Odry Opole. Co warte odnotowania, Biało-Zieloni jako pierwsi w tym sezonie pokonali GKS Tychy na ich własnym obiekcie.

GKS Tychy - Lechia Gdańsk 1:3 (0:1)
0:1 Maksym Khlan 24'
1:1 Bartosz Śpiączka 52'
1:2 Rifet Kapić 54'
1:3 Tomas Bobcek 61'

GKS Tychy: Maciej Kikolski - Dominik Połap, Marko Dijakovic, Nemanja Nedić, Jakub Budnicki (46' Jakub Tecław), Marcel Błachewicz - Przemysław Mystkowski (46' Wiktor Niewiarowski), Norbert Wojtuszek, Marcin Szpakowski (46' Bartosz Śpiączka), Mateusz Radecki (76' Natan Dzięgielewski) - Daniel Rumin (76' Jakub Bieroński).

Lechia Gdańsk: Bogdan Sarnavskyi - Dominik Piła, Elias Olsson, Andrei Chindris, Miłosz Kałahur - Camilo Mena (90+2' Louis D'Arrigo), Tomasz Neugebauer (67' Kacper Sezonienko), Ivan Zhelizko, Rifet Kapić (74' Jan Biegański), Maksym Khlan (90+1' Jakub Sypek) - Tomas Bobcek (67' Łukasz Zjawiński).