Lechia przypieczętowała awans. Kolejny mecz w Wiedniu!

Lechia przypieczętowała awans. Kolejny mecz w Wiedniu! - Zdjęcie główne

Piłka nożna Lechia Gdańsk w rewanżowym meczu z Akademija Pandev przypieczętowała swój awans do kolejnej rundy Ligi Konferencji Europy. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem 2:1 dla Biało-Zielonych. Dzięki temu zwycięstwu Lechia Gdańsk po raz pierwszy w swojej historii awansowała do kolejnej rundy w europejskich pucharach.

Trener Tomasz Kaczmarek wprowadził 4 zmiany względem składu z poprzedniego meczu z macedońską drużyną. Możliwość od pierwszej minuty otrzymali tym razem Tobers, Sezonienko, Kubicki i Durmus. W przeciwieństwie do Akademiji Lechia Gdańsk może liczyć na doping swoich kibiców na wyjeździe.

Od pierwszych minut w ataku groźniejsi byli gospodarze. Najpierw dwukrotnie Kuciak ratował gości od straty bramki, a po chwili po rzucie rożnym bramkarza wyręczyli Sezonienko z Kałuzińskim.

Ze względu na temperaturę po około 30 minutach sędzia przerwał mecz w celu uzupełnienia płynów przez zawodników obu drużyn. Kilka minut po wznowieniu gry goście cieszyli się z prowadzenia. Maciej Gajos uderzył z 25 metrów i nie dał szans Alchevskiemu. Dzięki tej bramce różnica goli w dwumeczu wynosiła już 4 bramki.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie mimo okazji z obu stron. Najpierw przed szansą stanął Jokovic po rzucie rożnym a chwilę później po raz kolejny Gajos uderzył na bramkę gospodarzy.

Zmiennicy ustalili wynik

Już na początku drugiej połowy Biało-Zieloni mogli prowadzić 2:0. Dobrą okazję miał Łukasz Zwoliński, ale w starciu 1 na 1 górą był bramkarz Akademiji Pandev. Po kilku minutach gola wyrównującego zdobyli gospodarze. W 59 minucie Dimitar Mitrovski otrzymał podanie i w sytuacji sam na sam z Kuciakiem pokonał go strzałem w dolny róg bramki.

Pod koniec meczu akcję przeprowadziło 3 zawodników wprowadzonych w drugiej połowie. Christian Clemens podał do Flavio Paixao, który mimo możliwości strzału podał do lepiej ustawionego kolegi. Był nim Rafał Pietrzak, który pokonał bramkarza gospodarzy i wysunął swoją drużynę na prowadzenie w tym meczu. W dwumeczy wynik został ustalony na 6:2 dla Biało-Zielonych. Do końca meczu stan bramkowy nie zmienił się i Lechia mogła cieszyć się z awansu.

0:1 - M. Gajos - 37'
1:1 - D. Mitrovski (as. M. Ousman) - 59'
1:2 - R. Pietrzak (as. F. Paixao) - 82'

Następne spotkanie w ramach kwalifikacji do fazy grupowej europejskich pucharów Lechia Gdańsk rozegra 21 lipca. Przeciwnikiem będzie Rapid Wiedeń, który dopiero rozpoczyna swoją przygodę w tegorocznych rozgrywkach Ligi Konferencji. Pierwszy mecz gdańszczanie rozegrają na wyjeździe, na stadionie Allianz Stadion.