Wysokie zwycięstwo nad Cracovią

Wysokie zwycięstwo nad Cracovią - Zdjęcie główne

Piłka nożna

Lechia Gdańsk w drugim spotkaniu na swoim stadionie pokonała wysoko Cracovię. Spotkanie w ramach 4 kolejki skończyło się wynikiem 3:0.

Pierwszą sytuację w meczu mieli gospodarze, kiedy po efektownej przekładance strzał, który ostatecznie został zablokowany przez gości, oddał Durmus. Pierwszą żółtą kartkę w meczu zobaczył zawodnik Cracovii Zaucha po faulu na Josephie Ceesay'u. W 10 minucie meczu piłkarze Lechii domagali się rzutu karnego, ale sędzia pozostał niewzruszony na te żądania. Parę minut później tuż przy linii swojego pola karnego Durmus sfaulował Alvareza. Nie było zagrożenia po tym stałym fragmencie gry. Kolejna strzał Durmusa z linii pola karnego, ale nie stanowił on problemu dla Niemczyckiego.

W 22 minucie Mario Maloca wślizgiem zablokował dośrodkowanie groźnie rozwijającej się akcji gości. Chwilę później czujność Alomerovicia sprawdził van Amersfoort. Drobne zamieszanie w polu karnym Lechii, ale ostatecznie gospodarze wybili piłkę. Kolejny strzał Lechii Gdańsk. Tym razem niecelnie uderzał Kopacz po dośrodkowaniu Durmusa z rzutu rożnego.

Durmus zderzył się z łapiącym piłkę Niemczyckim i grę wznawia Cracovia. Kilku minutowy okres obecności na połowie Crocovii nie przyniósł wielu groźnych sytuacji. Po dłuższym czasie Paixaoi oddał strzał z około 25 metrów, ale piła poszybowała wysoko ponad bramką. Bardzo blisko zdobycia bramki byli goście, ale bramkarza wspomógł Conrado i nie pozwolił aby futbolówka wpadła do bramki. A bliski zdobycia gola w tej sytuacji był Rapa. 30 metrów od bramki faulowany był Kubicki. Niski strzał po ziemi z rzutu wolnego oddał Gajos, a piłka po rykoszecie od zawodnika Cracovii zmienia tor lotu i wpada do bramki strzeżonej przez Niemczyckiego. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie i gospodarze schodzili do szatni z jednobramkowym prowadzeniem.

Przerwana gra i rozstrzygająca końcówka

Na stadionie zasiada ponad 9300 kibiców. Dobra okazja dla Lechii Gdańsk w pierwszych minutach drugiej połowy, ale Ceesay uderzył niecelnie, a chwilę później sędzia odgwizdał spalony zawodnika gospodarzy. Zaraz potem szybka kontra Biało-Zielonych, ale za wysoko dośrodkowuje Durmus. W 55 minucie goście przeprowadzili pierwsze zmiany w swoim składzie. Zeszli Sadiković oraz Zaucha, a w ich miejsca weszli Knap i Pestka. W 57 minucie żółtą kartkę obejrzał strzelec bramki dla gospodarzy, Maciej Gajos.

W 66 minucie zostało przerwane spotkanie, ponieważ kibice Lechii Gdańsk pomimo wielokrotnych próśb spikera, zarzucili boisko serpentynami oraz odpalili race. Po kilkuminutowej przerwie meczu spotkanie zostało wznowione. W czasie 8 minutowej przerwy spiker ponawiał prośby o nierzucanie przedmiotów na murawę boiska, a kibice cały czas nie stosowali się do tego i serpentyny lądowały w polu karnym Lechii. W tym czasie goście przeprowadzili też zmianę i w miejsce Rocha wszedł Rivaldo. Spotkanie zostało wznowione dopiero w 74 minucie, mimo że przedmioty z trybun ciągle padały na boisko. W przerwie na rzut wolny dla Cracovii, Alomerović pomagał zbierać serpentyny z boiska. Żółtą kartką został upomniany Durmus, za sprokurowanie wcześniej wspomnianego rzutu wolnego. Chwilę później w żółty kartonik za faul na Flavio zobaczył Sergiu Hanca.

Bezpośrednią próbę strzału z rzutu wolnego 30 metrów podjął Gajos, ale piłka przeleciała ponad bramką. Kibice w dalszym ciągu wrzucają przedmioty na płytę boiska. Szybką kontrę przeprowadzili gospodarze, ale strzał Paixao zablokowany i piła wyleciała na rzut rożny. Ostatnie zmiany w składzie gości. Kakabadze za Kusisza, a za Hance wchodzi Rasmussen. Bardzo dobry kontratak Biało-Zielonych i bramkę zdobył Żukowski po przebiegnięciu z piłką przy nodze od własnej połowy. Był to pierwszy gol w Ekstraklasie dla prawego obrońcy Lechii Gdańsk.

Pierwsze zmiany w drużynie gospodarzy. Kacper Sezonienko za Josepha Ceesaya oraz Kristers Tobers za Macieja Gajosa. Krótko po wejściu żółtą kartką ukarany Tobers. Sędzia zdecydował się dodać 9 minut do drugiej połowy. Było to uzasadnione długą przerwą w grze po zachowaniu kibiców lokalnej Lechii. Kolejne zmiany w składzie Biało-Zielonych. Za Conrado wszedł Pietrzak, a za Makowskiego debiutant, Marco Terrazzino. Po chwili ostatnia zmiana w drużynie gospodarzy. Łukasz Zwoliński zastąpił na murawie Ilkay'a Durmusa. Tuż po wejściu na boisko bramkę zdobył Łukasz Zwoliński. Dostał podanie z włąsnej połowy od Maloci i z pierwszej piłki strzelił na bramkę gości. Do końca meczu wynik się nie zmienił i Lechia Gdańsk wygrała spotkanie 3:0.

1:0 - M. Gajos - 42'
2:0 - M. Żukowski - 84'
3:0 - Ł. Zwoliński (as. M. Maloca) - 90+'

Składy:
Lechia Gdańsk:
Z. Alomerović - M. Maloca, B. Kopacz, Conrado, M. Żukowicz - T. Makowski, J. Kubicki, M. Gajos, I. Durmus, J. Ceesay - F. Paixao
Cracovia:
K. Niemczycki - C. Rapa, J. Jugas, M. Rodin, L. Rocha - S. Lusiusz, S. Hanca, D. Sadiković, P. van Amersfoort, P. Zaucha - Alvarez

Następny mecz Lechia Gdańsk rozegra w Poznaniu z Lechem Poznań. Spotkanie rozpocznie się 22 sierpnia o godzinie 17:30.