Cenny punkt zdobyty w Zabrzu

Cenny punkt zdobyty w Zabrzu - Zdjęcie główne

Piłka nożna W ramach 28 kolejki PKO Ekstraklasy Lechia Gdańsk zremisowała na wyjeździe z Górnikiem Zabrze 2:2. Pomimo dwu bramkowej straty biało-zieloni nie poddali się i w ostatnim kwadransie meczu wyrównali.

Na początku meczu bardziej aktywni byli gospodarze i to oni narzucili swój styl gry gdańszczanom. W 19 minucie zabrzanie oddali strzał ostrzegawczy. Jimenez oddał strzał zza pola karnego, który bramkarz gości wyniósł nad poprzeczkę. Pół minuty później gospodarze wyszli na prowadzenie po bramce Erika Jirki. Dusan Kuciak obronił strzał Pawła Bochniewicza po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale przy dobitce nie miał już szans. Kilka minut później zabrzanie mieli kolejną dobrą sytuację, ale ponownie strzał obronił bramkarz przyjezdnych.

W 27 minucie Lechia mogła wyrównać, ale dobrą interwencją popisał się Martin Chudy, który obronił strzał z główki Flavio Paixao z bliskiej odległości. Pod koniec pierwszej połowy zabrzanie mieli jeszcze jedną dobrą okazję po rzucie rożnym. Tym razem Bochosiewicz trafił swoim strzałem w poprzeczkę.

Dobra zmiana ratuje remis

Na początku drugiej połowy atakować zaczęła Lechia. Pierwsza groźniejsza sytuacja pod bramką Górnika była w 58 minucie kiedy to bramkarz gospodarzy musiał interweniować po nieudanym wybiciu swojego kolegi z zespołu. Kilka minut później gdańszczanie mogli wyrównać, ale strzał wprowadzonego do gry Zwolińskiego obronił Chudy. Chwilę później zawodnicy Górnika Zabrze wyszli z kontrą i ładnym, a zarazem skutecznym strzałem z linii pola karnego popisał się Jirka. Piłka po odbiciu od słupka wpadła do bramki i gospodarze prowadzili już 2:0.

W 79 minucie goście strzelili swoją pierwszą bramkę w tym meczu. Zwoliński oddał strzał zza pola karnego i piłka po rękach bramkarza oraz odbiciu od słupka wpadła do bramki. W samej końcówce meczu Zwoliński doprowadził do wyrównania. W pierwszym momencie sędzia jednak gola nie uznał, ponieważ dopatrzył się spalonego. Po analizie VAR okazało się, że zawodnik Lechii nie znajdował się na pozycji spalonego. Mecz zakończył się wynikiem 2:2.

1:0 - E. Jirka - 19"
2:0 - E. Jirka (as. J. Jimenez) - 66"
2:1 - Ł. Zwoliński (as. K. Saief) - 79"
2:2 - Ł. Zwoliński - 87"

Swój następny mecz Lechia Gdańsk rozegra u siebie z Cracovią już 9 czerwca o godzinie 18:00.