Judocy z AWFiS najlepsi podczas Akademickich Mistrzostwach Polski

Judocy z AWFiS najlepsi podczas Akademickich Mistrzostwach Polski  - Zdjęcie główne

Sport Reprezentanci Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku zwyciężyli w Akademickich Mistrzostwach Polski w judo, które odbyły się w Pile.

W zawodach rozgrywanych w Pile uczestniczyli reprezentanci 41 uczelni. Reprezentanci Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu zwyciężyli w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostwach Polski w judo. Gdańscy judocy wyprzedzili ubiegłorocznych zwycięzców z Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.

W ramach rywalizacji rozdane rozdane zostały również medale w rywalizacji indywidualnej. Ze złotymi medalami z Piły wyjechały Karolina Miller (kat. -70 kg) oraz Julia Jaśkiewicz (kat. -78 kg). Srebrne medale w Pile zdobyli Jakub Biedrzycki (AWFiS Gdańsk) w kat. 66 kg oraz Dominik Majowski (AWFiS Gdańsk) w kat. + 100 kg.
Trzecie miejsce w kat. -100 kg zajął Przemysław Szuta.