fbpx

Piotr Myszka z kwalifikacją olimpijską

Piotr Myszka z AZS AWFiS Gdańsk będzie reprezentować na igrzyskach olimpijskich w Tokio w windsurfingowej klasie RS:X.

Zarząd Polskiego Związku Żeglarskiego potwierdził w tym tygodniu kwalifikacje olimpijskie dla dwójki windsurferów klasy RS:X. Jeżeli Igrzyska Olimpijskie w Tokio się odbędą, to w biało-czerwonych barwach wystąpią Zofia Klepacka (Legia Warszawa) i Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk).

– Igrzyska w Tokio będą bardzo specyficzne, szczególnie jeśli chodzi o warunki klimatyczne i specyfikę akwenu. Do igrzysk mamy 4 miesiące i świadomość, że na te igrzyska się pojedzie bardzo pomaga w przygotowaniach. Można się skupić tylko i wyłącznie na tym najważniejszym celu. Oczywiście, nasze przygotowania torpedowane są aktualnie przez sytuację związaną z koronawirusem, ale robimy wszystko, co w naszej mocy, aby w tej nienormalnej sytuacji znaleźć optymalne rozwiązania – mówi Piotr Myszka, cytowany przez portal Polskiego Związku Żeglarskiego.

Zapisz się na newsletter Pulsu Gdańska!
W każdy piątek przyślemy Ci podsumowanie tygodnia
oraz ciekawy pomysł na weekend.

Wcześniej kwalifikację do Tokio potwierdziła już Kinga Łoboda. Zawodniczka AZS AWFiS Gdańsk wystartuje w klasie 49er FX.

Szansę na nominację mają również Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński (AZS AWFiS Gdańsk) w klasie 49er. Zawodnicy czekają teraz na oficjalną decyzję zarządu Polskiego Związku Żeglarskiego.

Skomentuj artykuł

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ta strona używa plików cookies oraz przetwarza niektóre Twoje dane. Akceptuj Zobacz więcej