reklama

Turysta spod Warszawy wytatuował sobie na przedramieniu Sołdka

Opublikowano:
Autor:

Turysta spod Warszawy wytatuował sobie na przedramieniu Sołdka - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Styl życiaTurysta spod Warszawy tak bardzo zachwycił się "Sołdkiem", że postanowił wykonać na przedramieniu tatuaż z wizerunkiem rudowęglowca.
reklama

Inspiracją do zrobienia tatuażu było znalezione w sieci zdjęcie "Sołdka”, który dwa lata temu został odholowany do Gdańskiej Stoczni "Remontowej”, gdzie przechodził remont.

- Monumentalny dziób statku stojący w suchym doku zrobił na mnie ogromne wrażenie – wspomina Marcin Podbielski, turysta spod Warszawy, którego przedramię zdobi jeden z symboli Gdańska.

Wykonanie projektu tatuażu zajęło dwie godziny, zaś samo tatuowanie kolejnych sześć godzin.

– Nie była to najprzyjemniejsza rzecz w życiu, ale było warto, bo efekt przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. Teraz, gdy ktoś pyta, jaki statek mam wytatuowany na ręce chętnie opowiadam jego historię. Jestem żywą reklamą „Sołdka” – żartuje Marcin Podbielski. 

reklama

Jak podkreśla Podbielski, statek-muzuem stanowi dla niego niekwestionowaną ikonę Gdańska. 

- Jego atrakcyjość z pewnością podnosi wystawa pt. „Sołdek i jego czasy”, mieszcząca się w ładowniach nr 3 i 4. Ekspozycja odkrywa świat historycznego statku o napędzie parowym, z którym zawiązane są życiorysy i emocje wielu ludzi morza. Prezentuje historię polskiej techniki okrętowej, w szczególności realia polityczne, społeczne oraz gospodarcze w jakich powstawał „Sołdek” i w jakich był eksploatowany. Wystawę wzbogacają gabloty z węglem i rudą żelaza oraz nowoczesne środki multimedialne. Podnosząc telefoniczne słuchawki można posłuchać opowieści o losach statku, z kolei na ekranach można oglądać archiwalne ujęcia przedstawiające pracę spawaczy, niterów i traserów – opowiada dr Marcin Westphal, z-ca dyrektora ds. merytorycznych NMM.

reklama

Rudowęglowiec "Sołdek" został zwodowany 6 listopada 1948 roku. Do 30 grudnia 1980 roku odbył 1479 rejsów morskich, przewiózł ponad 3,5 miliona ton towarów, zawijając do ponad 60 portów.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama