Uroczystość wraz z programem artystycznym odbyła się na boisku szkolnym. Uczniowie klas I–III szkoły podstawowej rozpoczęli wakacje. Świętowali śpiewając, recytując wiersze i prezentując układy taneczne. Nie mogło zabraknąć także hymnu szkolnego. Całe wydarzenie miało miły, rodzinny charakter.
Aleksandra Dulkiewicz spotkała się z uczniami
W zakończeniu roku szkolnego wzięli udział prezydent miasta oraz dyrektor Wydziału Edukacji. Aleksandra Dulkiewicz została ciepło przyjęta przez uczniów i grono pedagogiczne. W swoim przemówieniu zwróciła uwagę na rodzinną atmosferę panującą podczas uroczystości, podziękowała za ciężką pracę w trakcie roku szkolnego oraz zwróciła się do rodziców
Kochani rodzice, dla was też wielkie podziękowania. Szkoła szkołą, szkoła uczy, bawi, ale przede wszystkim najważniejsze wychowanie jest w domu. I za to wam dziękuję. Jestem bardzo dumna.
Prezydent zwróciła również uwagę na rolę mieszkańców w kształtowaniu atmosfery miasta, szczególnie w związku z trwającą obecnie konferencją ds. Odbudowy Ukrainy, na którą przybyło wielu zagranicznych gości
Teraz w Gdańsku odbywa się konferencja i słyszę, że jest super atmosfera, super ludzie na ulicy – i ja tego nie robię, bo nie dam rady ze wszystkimi porozmawiać – to wy robicie w naszym mieście na codzień atmosferę taką, że ludzie chcą tu być.
Prezydent o roli szkoły i budowaniu relacji
W trakcie przemówienia prezydent zaznaczyła istotną rolę szkoły nie tylko w nauce, ale także w budowaniu relacji między uczniami
Mam głęboką nadzieję, że przez ten rok szkolny zbudowaliście przyjaźnie, znajomości, macie dobre koleżanki i dobrych kolegów. Bo wiecie, tak naprawdę, najważniejsze jest, żeby nie być samemu, żeby rzeczywiście budować relacje z innymi.
Na zakończenie prezydent przekazała książki do szkolnej biblioteki oraz życzyła uczniom dobrych i bezpiecznych wakacji, a także radosnego powrotu do szkoły 1 września.
Komentarze (0)