Pełna kontrola nad zużyciem i ceną
Największe korzyści z przejścia na gaz uzyskuje się inwestując we własny zbiornik LPG. Samodzielne magazynowanie uwalnia od opłat abonamentowych, obowiązkowych przy korzystaniu z tradycyjnej sieci. Są one stałym kosztem nawet wtedy, gdy przyłącze nie jest wykorzystywane. Tańszy gaz dla firm i spółdzielni mieszkaniowych to ulga dla wspólnot lokatorskich korzystających z błękitnego paliwa jedynie zimą - dzieje się tak np. w sytuacji, gdy budynki są wyposażone w kolektory słoneczne, zapewniające w lecie ciepłą wodę. Gaz służy wtedy tylko do centralnego ogrzewania, a w lecie opłaty pozostają zbędnym obciążeniem dla budżetu. Dotyczy to także przedsiębiorców, którzy nie potrzebują zasilania przez cały rok ze względu na sezonowość branży. Przykładem są m.in pensjonaty i hotele, gdzie poza okresem wakacji i świąt ruch bywa niewielki, ale też boiska, stadiony, czy hale widowiskowe, organizujące eventy tylko kilka razy w miesiącu lub kwartale.Własny magazyn LPG zwalnia z opłat abonamentowych, a dodatkowo pozwala zakupić tańszy gaz dla firm i spółdzielni mieszkaniowych dokładnie wtedy, gdy jego cena na rynku jest najbardziej korzystna. Jeśli wspólnota lokatorów zdecyduje się na wcześniejsze zatankowanie zbiornika wiosną, na długo przed rozpoczęciem sezonu grzewczego, to może liczyć na korzystniejsze ceny. Nawet jeśli część paliwa zostanie zużyta w okresie letnim na podgrzanie CWU, to pozostały nadmiar kupiony w niższej cenie znacznie odciąży budżet w zimie, gdy bieżące zakupy są drogie.
Automatyzacja instalacji grzewczej
Istotnym źródłem oszczędności przy wymianie kotła jest jego bezobsługowa eksploatacja. Gaz spala się w całości, nie emitując przy tym pyłów i resztek, dzięki czemu znika konieczność regularnego czyszczenia i utylizacji popiołów, co stanowi nieodłączną część obsługi pieca węglowego. Również dawkowanie paliwa odbywa się bez udziału osób trzecich, bo gaz pod ciśnieniem samoczynnie dostaje się do kotła. Zamiast regularnego uzupełniania podajnika kolejną porcją węgla wystarczy jedynie zadbać o terminową dostawę propanu, który trafia z cysterny bezpośrednio do zbiornika, bez kłopotliwego procesu przeładunkowego. Również pod tym kątem tańszy gaz dla firm i spółdzielni mieszkaniowych jest ulgą dla budżetu - dzięki automatyzacji znika konieczność zatrudniania pełnoetatowego pracownika kotłowni, a bieżący nadzór może sprawować zewnętrzna firma, za pomocą zdalnych systemów kontrolnych, bez stałej obecności na miejscu.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.