fbpx

Nowe mieszkania na wynajem. W niektórych lokalizacjach to nawet 70% lokali

W mieście trwa budowa kilkunastu nowych osiedli położonych w różnych dzielnicach. W niektórych z inwestycji, nawet 70% mieszkań kupowanych jest w celu wynajmu.

Zakup mieszkania to dla wielu osób dobra inwestycja i bezpieczny sposób ulokowania kapitału. Większość osób kupujących mieszkanie z myślą o wynajmie czy alokacji kapitału wybiera przede wszystkim małe, jedno lub dwupokojowe mieszkanie w projektach zlokalizowanych w centrum miasta lub dużych dzielnicach mieszkalnych. Wybór lokalizacji zależy od tego, jaki rodzaj wynajmu chcą prowadzić właściciele. – Wybierają oni inwestycje zlokalizowane w ścisłym centrum Gdańska, jak np. Grano Residence, które są przeznaczone pod najem krótkoterminowy. Dużą popularnością cieszą się także inwestycje powstające w tzw. sypialni Gdańska i przeznaczone pod najem długoterminowy – mówi Sebastian Barandziak, prezes zarządu Dekpol Deweloper.

Jak szacują deweloperzy, mieszkania sprzedawane jako inwestycja stanowią około 30-40 procent wszystkich lokali. Są jednak wyjątki. – W zależności od projektu, jego lokalizacji i struktury mieszkań zakup inwestycyjny może jednak dominować. Tak było w przypadku inwestycji Bastion Wałowa zlokalizowanej w centrum Gdańska, gdzie do 70 procent liczby mieszkań nabywanych było z myślą o wynajmie – mówi Mirosław Kujawski, członek zarządu Develia S.A.

Zapisz się na newsletter Pulsu Gdańska!
W każdy piątek przyślemy Ci podsumowanie tygodnia
oraz ciekawy pomysł na weekend.
Źródło Dompress
Zobacz również

Skomentuj artykuł

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ta strona używa plików cookies oraz przetwarza niektóre Twoje dane. Akceptuj Zobacz więcej