reklama

Jak działa ubezpieczenie na wypadek utraty pracy? Dlaczego warto?

Opublikowano:
Autor:

Jak działa ubezpieczenie na wypadek utraty pracy? Dlaczego warto? - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Materiały partnerskie Utrata pracy to jedna z najtrudniejszych sytuacji życiowych. Aby spać spokojnie, warto zabezpieczyć się na wypadek zwolnienia z pracy. Sprawdź, dlaczego warto wykupić ubezpieczenie od utraty pracy!
reklama

Ubezpieczenie od utraty pracy to forma zabezpieczenia, która gwarantuje nam wsparcie finansowe po stracie stałego dochodu. Jak działa ubezpieczenia na wypadek utraty pracy? Czy warto je wykupić? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule.

Czym jest ubezpieczenie od utraty pracy?

Ubezpieczenie na wypadek utraty pracy to świadczenie, które zapewnia ubezpieczonemu wsparcie finansowe w przypadku zwolnienia z pracy. Takie ubezpieczenie można wykupić na dwa sposoby i jest ono oferowane przez:

  • Banki – w tym przypadku polisa od utraty pracy jest zwykle dostępna jako dodatek do takich produktów finansowych jak kredyt hipoteczny czy pożyczka bankowa.
  • Towarzystwa ubezpieczeniowe – ubezpieczenie od utraty pracy jest dostępne jako dodatek do ubezpieczenia na życie. Jeśli szukasz korzystnej polisy, sprawdź ubezpieczenie na życie na stronie www.ubezpieczeniaonline.pl.

Jak działa ubezpieczenie na wypadek utraty pracy?

Świadczenie z tytułu utraty pracy wypłacane jest w przypadku, gdy ubezpieczony był zatrudniony na umowę o pracę i otrzymał od swojego pracodawcy wypowiedzenie umowy. Ubezpieczenie działa także w sytuacji ogłoszenia upadłości firmy prowadzonej przez ubezpieczonego oraz zaprzestania prowadzenia działalności gospodarczej przez pracodawcę osoby ubezpieczonej.

Kiedy nie przysługuje ubezpieczenie od utraty pracy?

Zanim wykupisz ubezpieczenie od utraty pracy, koniecznie sprawdź, w jakich sytuacjach będzie Ci przysługiwało świadczenie. Warto mieć na uwadze, że towarzystwo ubezpieczeniowe nie ma obowiązku wypłaty świadczenia w przypadku, gdy:

  • Do rozwiązania stosunku pracy doszło w wyniku porozumienia stron;
  • Pracownik sam zwolnił się z pracy;
  • Umowa na czas określony zakończyła się;
  • Rozwiązanie umowy dotyczyło pracy na umowę zlecenie lub umowę o dzieło.

Ubezpieczenie od utraty pracy – czy warto?

Jeśli zastanawiasz się, czy warto wykupić ubezpieczenie od utraty pracy, trzeba zastanowić się nad plusami takiego rozwiązania. Największą zaletą tego typu polisy jest możliwość zachowania płynności finansowej w sytuacji zwolnienia z pracy. Dzięki ubezpieczeniu nie musimy się martwić, że w przypadku utraty pracy nagle zostaniemy bez żadnego źródła dochodu. 

Ile kosztuje ubezpieczenie od utraty pracy?

Zadajesz sobie pytanie, ile kosztuje ubezpieczenie od utraty pracy? Warto wiedzieć, że koszt polisy na wypadek utraty pracy może się różnić w zależności od konkretnego ubezpieczyciela. Jeżeli polisa oferowana jest wraz z kredytem bankowym, na wysokość składki wpływa m.in. wysokość zaciągniętego zobowiązania. Na rynku dostępne są oferty ubezpieczeń w różnych wariantach cenowych, co sprawia, że każdy z nas może wybrać polisę idealnie dopasowaną do własnych potrzeb i możliwości finansowych.

Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie na  wypadek utraty pracy?

Ubezpieczenie na wypadek utraty pracy można kupić w wielu towarzystwach ubezpieczeniowych. Zanim zdecydujesz się na zakup konkretnej polisy, porównaj między sobą oferty poszczególnych ubezpieczycieli. W tym celu warto skorzystać z praktycznej porównywarki ubezpieczeń - https://www.ubezpieczeniaonline.pl/na-zycie/a/ubezpieczenie-od-utraty-pracy/425.html. Porównywarka zawiera rzetelne zestawienie wielu polis oraz ich porównanie pod względem różnych parametrów. Dzięki temu w prosty i szybki sposób możesz wybrać ubezpieczenie od utraty pracy idealnie dopasowane do własnych potrzeb.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama